Trwa ładowanie...
d2i2xlj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szef brytyjskiej dyplomacji William Hague podał się do dymisji

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii William Hague nieoczekiwanie ustąpił ze stanowiska. Poinformowało o tym w poniedziałek późnym wieczorem Downing Street. Jego następcą ma być Philip Hammond, obecny minister obrony w rządzie Davida Camerona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
William Hague
William Hague (PAP/EPA, Fot: Andy Rain)
d2i2xlj

Dymisja ministra spraw zagranicznych jest częścią rekonstrukcji gabinetu premiera Camerona.

53-letni Hague ma zająć się teraz przede wszystkim organizacją kampanii Partii Konserwatywnej przed zaplanowanymi na maj 2015 roku wyborami parlamentarnymi.

Jak podała w nocy z poniedziałku na wtorek brytyjska stacja BBC, nowym ministrem spraw zagranicznych ma być 58-letni Philip Hammond, dotychczasowy szef resortu obrony.

d2i2xlj

Hague poinformował na Twitterze, że po wielu latach pracy w Izbie Gmin nie będzie już kandydował w wyborach parlamentarnych. "Od maj 2015 roku, po tak długim czasie w polityce, zamierzam skoncentrować się na wielu innych rzeczach, którymi zawsze chciałem się zajmować" - napisał Hague.

- Jest on nie tylko wybitnym ministrem spraw zagranicznych, ale także zaufanym współpracownikiem, mądrym doradcą i wspaniałym przyjacielem - opisał Williama Hague'a premier David Cameron.

Hague kierował brytyjską dyplomacją od maja 2010 roku.

Podziel się opinią

Share

d2i2xlj

d2i2xlj
d2i2xlj
Więcej tematów