Trwa ładowanie...
d3gjce3

Szczyt ONZ. Andrzej Duda dostał miejsce obok Donalda Trumpa

Podczas śniadania wydanego przez sekretarza generalnego ONZ Andrzej Duda zasiadł tuż obok prezydenta USA Donalda Trumpa. Poprzedniego dnia obaj przywódcy podpisali deklarację na temat pogłębiania współpracy obronnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda i Donald Trump
Andrzej Duda i Donald Trump (Twitter, Fot: Marcin Kędryna)
d3gjce3

Po spotkaniu Trump i Duda nie szczędzili sobie komplementów. Prezydent USA oświadczył, że "wspaniale mu się pracuje" ze swoim polskim odpowiednikiem, natomiast Duda zwracał uwagę na "swobodę" Trumpa i podkreślał, że obaj podzielają podobne wartości.

Podpisane przez prezydentów porozumienie zakłada zwiększenie amerykańskiego kontyngentu w Polsce o tysiąc żołnierzy. Jak ujawnił Andrzej Duda, pozostałymi tematami rozmów były polityka klimatyczna, budowa gazociągu Nord Stream 2 oraz wizyta prezydenta USA w Polsce. Jej dokładna data nie jest jednak znana. Trump zapowiedział za to, że wizy dla Polaków przybywających do Stanów Zjednoczonych zostaną zniesione "w bardzo krótkim czasie".

d3gjce3

Prezydenci Polski i USA spotkali się w Nowym Jorku na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wzięli w nim udział szefowie rządów i państw z około 60 krajów. Głównym tematem rozmów były kwestie zmian klimatycznych i redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Kontrowersyjny spot. Kamila Baranowska: "Dno i pięć metrów mułu"

d3gjce3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d3gjce3

d3gjce3
d3gjce3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów