Trwa ładowanie...
d33qev1

Szczyt ONZ. Andrzej Duda dostał miejsce obok Donalda Trumpa

Podczas śniadania wydanego przez sekretarza generalnego ONZ Andrzej Duda zasiadł tuż obok prezydenta USA Donalda Trumpa. Poprzedniego dnia obaj przywódcy podpisali deklarację na temat pogłębiania współpracy obronnej.
Share
Andrzej Duda i Donald Trump
Andrzej Duda i Donald TrumpŹródło: Twitter, Fot: Marcin Kędryna
d33qev1

Po spotkaniu Trump i Duda nie szczędzili sobie komplementów. Prezydent USA oświadczył, że "wspaniale mu się pracuje" ze swoim polskim odpowiednikiem, natomiast Duda zwracał uwagę na "swobodę" Trumpa i podkreślał, że obaj podzielają podobne wartości.

Podpisane przez prezydentów porozumienie zakłada zwiększenie amerykańskiego kontyngentu w Polsce o tysiąc żołnierzy. Jak ujawnił Andrzej Duda, pozostałymi tematami rozmów były polityka klimatyczna, budowa gazociągu Nord Stream 2 oraz wizyta prezydenta USA w Polsce. Jej dokładna data nie jest jednak znana. Trump zapowiedział za to, że wizy dla Polaków przybywających do Stanów Zjednoczonych zostaną zniesione "w bardzo krótkim czasie".

d33qev1

Prezydenci Polski i USA spotkali się w Nowym Jorku na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wzięli w nim udział szefowie rządów i państw z około 60 krajów. Głównym tematem rozmów były kwestie zmian klimatycznych i redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Kontrowersyjny spot. Kamila Baranowska: "Dno i pięć metrów mułu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33qev1

Podziel się opinią

Share
d33qev1
d33qev1
Więcej tematów