Trwa ładowanie...
dj3tp8k

Szczyt APEC w Chinach: krótkie spotkanie Obamy i Putina, ale bez rozmowy

Pierwsze od czerwca spotkanie twarzą w twarz prezydentów USA i Rosji, Baracka Obamy i Władimira Putina, do którego doszło na szczycie organizacji APEC w Pekinie, było przelotne i obyło się bez wymiany zdań - powiedziało źródło we władzach USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama i Władimir Putin na szczycie APEC
Barack Obama i Władimir Putin na szczycie APEC (AP, Fot: (c) 2014 Pablo Martinez Monsivais)
dj3tp8k

Teoretycznie przywódcy USA i Rosji mieli krótką chwilę na zamienienie paru zdań, gdy przez kilka minut czekali na wspólne zdjęcie szefów państw i rządów uczestniczących w szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) - relacjonował dziennikarz, który z bliska przyglądał się całej scenie.

Jednak wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji uciął spekulacje o rozmowie prezydentów, podkreślając, że było to jedynie "przelotne spotkanie, podczas którego nie było czasu na dyskusję o (jakichkolwiek) kwestiach".

Agencja dpa podała, że źródła w amerykańskiej delegacji na szczyt nie wykluczają spotkania Obamy i Putina we wtorek.

dj3tp8k

Prezydenci USA i Rosji spotkali się twarzą w twarz w Pekinie po raz pierwszy od czerwca, gdy obaj uczestniczyli w obchodach 70. rocznicy lądowania sił alianckich w Normandii. Media zastanawiały się, czy przywódcy wykorzystają tę okazję, by porozmawiać o kryzysie na wschodniej Ukrainie, gdzie wspierani przez Moskwę separatyści walczą z siłami ukraińskimi, wysłanymi przez cieszący się poparciem Zachodu rząd w Kijowie.

Oglądaj również: "Putin chce przywrócić ZSRR"

dj3tp8k

Podziel się opinią

Share
dj3tp8k
dj3tp8k
Więcej tematów