Trwa ładowanie...
d3f66ny
22-06-2005 08:10

Szczur rozłączył nowozelandzkie telefony

Przepis na wprowadzenie w Nowej Zelandii telekomunikacyjnego chaosu jest prosty.

d3f66ny
d3f66ny

Wymagane składniki to jeden głodny szczur i jeden wątpliwych kwalifikacji pracownik telekomunikacji. Do tego wszystkiego potrzebna jest jeszcze szczypta zbiegu okoliczności.

Tysiące mieszkańców tego wyspiarskiego kraju zostało pozbawionych możliwości komunikowania się po tym, jak uszkodzono dwie ważne linie światłowodowe. Pierwsza z nich padła ofiarą zębów szczura na jednym z mostów w Rimutaka na North Island (północna cześć Nowej Zelandii). Uszkodzenie to skończyłoby się mniejszymi problemami i skierowaniem ruchu na inne części sieci, gdyby nie niefortunny zbieg okoliczności i uszkodzenie drugiego przewodu światłowodowego, także na North Island, w Taranaki, przez pracownika Telecom New Zealand. David Cunliffe, tamtejszy minister odpowiedzialny za sprawy telekomunikacji, nazwał wystąpienie dwóch podobnych przypadków w niemal tym samym czasie „dziwnym zdarzeniem”.

Chaos trwał pięć godzin, paraliżując działanie telefonów komórkowych oraz połączeń internetowych. Na kilka godzin swe działanie musiała przerwać nawet tamtejsza giełda papierów wartościowych.

d3f66ny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f66ny
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj