Trwa ładowanie...

Szczerski o "Czarnym proteście". "Jedni walczą o rozszerzenie prawa do życia, inni do zabijania"

Prezydencki doradca skomentował demonstracje, które odbyły się w wielu miastach Polski w ramach "Czarnego Piątku". - Ci, którzy są za aborcją, dawno zdążyli się urodzić - zaznacza.
Share
Krzysztof Szczerski jest zdania, że protestujący przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej uważają, że "walczą z państwem"
Krzysztof Szczerski jest zdania, że protestujący przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej uważają, że "walczą z państwem"Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Krzysztof Mazur
d2tkmhf

Dyskusją na temat zaostrzenia lub złagodzenia prawa aborcyjnego zasmucony jest Krzysztof Szczerski. - Różne hasła czy manifestacje wulgaryzują problem będący problemem fundamentalnym - powiedział na antenie TVP INFO. W piątek w całej Polsce odbyły się manifestacje w odpowiedzi na obywatelski projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję".

- Mamy dwie grupy obywateli: walczących o rozszerzenie prawa do życia i do zabijania. Oni mają skrajnie odmienne poglądy. Ci drudzy uważają, że walczą z państwem, co jest absurdalnym podejściem - dodaje minister z Kancelarii Prezydenta.

Doradca Andrzeja Dudy żałował, że do programu nie zaproszono kobiety, która mogła by się wypowiedzieć w tej sprawie. - To problem demokracji, że ci którzy są ofiarami prawa do aborcji nigdy nie mają prawa głosu. Nie zagłosują, bo przecież nigdy się nie narodzili - tłumaczył.

d2tkmhf

Zobacz także: Stalińska na strajku kobiet: politycy i biskupi chcą zmusić kobiety do rodzenia chorych dzieci i zostawić je same

- Pamiętajmy, że w tych wszystkich protestach mówimy o czymś, co jest największą wartością, jaką mamy, czyli o ludzkim życiu. Mówimy o życiu i śmierci - zakończył Szczerski.

Źródło: TVP INFO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tkmhf

Podziel się opinią

Share
d2tkmhf
d2tkmhf
Więcej tematów