Trwa ładowanie...
d4ef8l0

Szczere wyznanie Gowina. "Przedobrzyliśmy z obietnicami"

Wicepremier Jarosław Gowin podsumował kampanię wyborczą Zjednoczonej Prawicy. Zdaniem polityka, jednym z błędów koalicji było zbyt hojne szafowanie obietnicami. Gowin dostrzega również "antypisowską" dynamikę wśród Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin dostrzega błędy Zjednoczonej Prawicy
Jarosław Gowin dostrzega błędy Zjednoczonej Prawicy (East News)
d4ef8l0

- Przyczyny są na pewno złożone. Niewątpliwie narracja opozycji o Polexicie była jednym z głównych powodów. Myślę, że w dużych miastach bardzo zaszkodził nam skrajnie niefortunny spot o imigrantach. (...) Myślę też, że przedobrzyliśmy z obietnicami. Było ich tak dużo, że zaczęły się dewaluować - powiedział w wywiadzie dla portalu dorzeczy.pl.

Wicepremier twierdzi, że gdyby wybory odbyły się dziś, ZP prawdopodobnie ponownie zdobyłaby większość w Sejmie, jednak dostrzega zalążki pewnej dynamiki antypisowskiej. Gowin uważa, że obóz rządzący powinien zrobić wszystko, by odwrócić ten trend. - Jeżeli go nie powstrzymamy, to za rok skala zwycięstwa może się okazać zbyt mała by kontynuować rządy Zjednoczonej Prawicy - ocenił. Minister szkolnictwa wyższego podkreślił, że Zjednoczona Prawica jest w stanie tego dokonać w obecnym składzie osobowym.

Jarosław Gowin skomentował także decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o odwołaniu warszawskiego Marszu Niepodległości. Jego zdaniem, jest ona obliczona na zaognienie sytuacji i wywołanie zamieszek. Polityk przekonuje, że przede wszystkim ucierpiałby na tym wizerunek naszego kraju, natomiast zyskaliby wszyscy ci, "którzy nie chcą silnej i zabiegającej o własne interesy Polski".

d4ef8l0

Źródło: dorzeczy.pl

Zobacz także: Wassermann: czuję ogromne wsparcie ze strony Kaczyńskiego i Morawieckiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ef8l0

Podziel się opinią

Share

d4ef8l0

d4ef8l0
Więcej tematów