Trwa ładowanie...
02-04-2010 18:00

Szczepkowska została nowym prezesem ZASP-u

Joanna Szczepkowska została nowym prezesem ZASP-u. W Warszawie zakończył obrady 50. Walny Zjazd Związku Artystów Scen Polskich.

Share
Szczepkowska została nowym prezesem ZASP-uŹródło: PAP
d2obzev

W przekonaniu aktorki, jedną z najpilniejszych spraw jest zablokowanie prac nad rządowym projektem ustawy o działalności kulturalnej. Joanna Szczepkowska zaapelowała o mobilizację środowiska wokół tej sprawy.

W dokumencie zamykającym Zjazd ZASP-u delegaci wezwali ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego do wstrzymania prac nad ustawą. Ekspert związku, mecenas Maciej Pacuła nazwał przygotowywany projekt "absurdalnym, szkodliwym i niepotrzebnym". Podkreślił, że wejście w życie projektu rządowego, w formie jaką przygotowuje resort kultury, będzie miało katastrofalne skutki. Argumentował, że nie wolno aktora traktować jako pracownika sezonowego.

Artyści scen polskich zgłaszali już wcześniej swoje zastrzeżenia do projektu ustawy, ale - co podkreślają - ministerstwo nie wzięło tego pod uwagę. Ich zdaniem, proponowane rozwiązania deprecjonują zawód aktora, odbierają poczucie bezpieczeństwa, niewspółmiernie wzmacniają pozycję dyrektorów teatrów.

d2obzev
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2obzev
Więcej tematów