Trwa ładowanie...
dja3o4l

Szczepionka. Wznowienie prac nad szczepionką przeciw COVID-19

Pandemia koronawirusa przybiera na sile. W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem i zgonów, wiele osób ze zniecierpliwieniem wyczekuje szczepionki. Dwaj amerykańscy giganci farmaceutyczni wkrótce wznawiają prace nad szczepionką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczepienia w trakcie sezonu chorobowego
Szczepienia w trakcie sezonu chorobowego (Getty Images)
dja3o4l

Dwaj farmaceutyczni giganci wkrótce wznawiają prace nad szczepionką przeciw COVID-19. AstraZeneca wznawia próby eksperymentalnej szczepionki COVID-19 w USA po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne, a Johnson & Johnson przygotowuje się do wznowienia procesu w poniedziałek lub wtorek - podały obie firmy w piątek, informuje Business Insider.

AstraZeneca oraz koncern Johnson & Johnson mają podpisane kontrakty na dostarczenie szczepionek do Stanów Zjednoczonych i innych rządów, jeśli tylko zostaną zatwierdzone przez organy regulacyjne. Szczepionka na COVID-19 AstraZeneca powstaje we współpracy z Uniwersytetem w Oxfordzie.

Dyrektor szpitala: "Zbudowaliśmy szpital modułowy. To innowacyjne rozwiązanie"

Testy szczepionki na COVID-19 zostały wstrzymane

Na początku września AstraZeneca jedna z głównych na świecie producentów szczepionek wstrzymała swoje badania po doniesieniach o poważnej chorobie neurologicznej, uważanej za poprzeczne zapalenie rdzenia. Badania przeprowadzone zostały przez firmę w Wielkiej Brytanii.

dja3o4l

Z kolei 13 października koncern Johnson & Johnson poinformował, że wstrzymał zaawansowane badania kliniczne swojej eksperymentalnej szczepionki na koronawirusa. Powodem przerwania prac było wystąpienie "niewyjaśnionej choroby" u jednego z ochotników, który zgłosił się do badań.

Koronawirus w Polsce i rekord zakażeń

Polska dołączyła do krajów z największą liczbą zachorowań. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 628 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 179 osób, z czego 29 osób zmarło z powodu COVID-19, a 150 osób z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

piątek zachorowało 13,6 tys. osób, a zmarło 153. Wyższe od polskich statystyki zachorowań ma tylko dziewięć krajów świata, z USA i Indiami na czele.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dja3o4l

Podziel się opinią

Share
dja3o4l
dja3o4l
Więcej tematów