Trwa ładowanie...
d4j5n7n

Szczepionka przeciwko COVID-19. Brazylia rozpoczyna testy na tysiącach ochotników

Anvisa - Narodowa Agencja ds. Kontroli Sanitarnej Brazylii - zatwierdziła plan badań klinicznych szczepionki koronowirusowej opracowanej przez chińską firmę Sinovac. O testach poinformował Reuters.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brazylia rozpoczyna testy szczepionki przeciwko COVID-19 na tysiącach ochotników
Brazylia rozpoczyna testy szczepionki przeciwko COVID-19 na tysiącach ochotników (East News)
d4j5n7n

Badania nad chińską szczepionką, która została przygotowana przez Sinovac Biotech, firmę biofarmaceutyczną z Pekinu, poprowadzi Instytut Butantan z San Paulo. Umowa z Sinovac obejmuje nie tylko próby szczepionki ale także przeniesienie technologii jej produkcji do Brazylii.

Testy na tysiącach ochotników

Do tej pory, do udziału w testach na szczepionkę przeciwko COVID-19, zostało zarejestrowanych 9 tys. ochotników. Testy kliniczne zostaną

d4j5n7n

Testy kliniczne zostaną przeprowadzone przez 12 ośrodków badawczych w sześciu stanach brazylijskich: San Paulo, Rio de Janeiro, Minas Gerais, Brasilia, Rio Grande do Sul i Parana.

Gubernator San Paulo podkreśla, że zatwierdzenie przez Anvisa planu badań klinicznych nastąpiło po tym, jak Brazylia przekroczyła 1,5 miliona potwierdzonych przypadków COVID-19. W Brazylii i USA notuje się największą liczbę odnotowanych zakażeń koronawirusem na świecie, od początku pandemii. W Brazylii zmarło na COVID-19 już 63 174 ludzi.

Zobacz też: Ceny żywności poszły w górę. Ekspert podaje ceny

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j5n7n

Podziel się opinią

Share

d4j5n7n

d4j5n7n
Więcej tematów