Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. 10 osoba została wpisana jako zmarła na liście NOP

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym zgonie i wpisało go na listę niepożądanych odczynów poszczepiennych. Zmarła kobieta z powiatu bialskiego w woj. lubelskim. Szczepionkę na COVID przyjęła 4 lutego.

Szczepionka na COVID. Kolejny zgon wpisany na listę NOP Szczepionka na COVID. Kolejny zgon wpisany na listę NOP Źródło: East News, fot: Karol Makurat
d2u39b2
d2u39b2

Informacja o zgonie kobiety z powiatu bialskiego w woj. lubelskim została podana w raporcie dotyczącym NOP-ów, które prezentuje Ministerstwo Zdrowia. Ofiara miała przyjąć szczepionkę 4 lutego. Resort nie podaje więcej szczegółów.

Szczepionka na COVID. Kolejny zgon

To już 10 zgon na liście niepożądanego odczynu poszczepiennego. Wcześniej zmarł mężczyzna z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, mężczyzna z powiatu ciechanowskiego na Mazowszu, dwie kobiety z Gdyni, kobieta z pow. brzezińskiego w Łódzkiem, kobieta z Krakowa oraz trzy osoby ze Śląska: kobieta z Mysłowic, mężczyzna z pow. lublinieckiego oraz mężczyzny z Siemianowic Śląskich.

W Polsce wykonano już ponad 1,6 mln szczepień. W 1 372 przypadkach pojawiły się niepożądane odczyny poszczepienne, czyli chwilowe pogorszenie stanu zdrowia po przyjęciu szczepionki na COVID. NOP-y mogą pojawić się zazwyczaj cztery tygodnie po szczepieniu. W zdecydowanej większości mają one łagodną postać.

NOP - na czym polega?

Pacjenci mogą mieć podwyższoną temperaturę, a miejsce ukłucia można rozpoznać po zaczerwienieniu. Może pojawić się tam również chwilowa bolesność. Objawy same znikają po krótkim czasie. Inne objawy NOP to wysypka, kaszel, biegunka czy dreszcze.

d2u39b2

Nie można stwierdzić z pewnością, że zgon wpisany na listę był efektem szczepienia. Ministerstwo wlicza na listę każdą śmierć, która nastąpiła do miesiąca po wykonaniu szczepienia.

Koronawirus w Polsce. Co potem? "Czeka nas epidemia nowotworów"

Źródło: gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2u39b2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u39b2
Więcej tematów