Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. List do prezydenta. "Jezus najlepszym lekarzem"

Szczepionka na COVID budzi emocje. Grupa katolików napisała do prezydenta Andrzeja Dudy ws. szczepień. Osoby związane z ks. Romanem Kneblewskim tłumaczą swój sprzeciw wobec szczepionki na COVID tym, że tylko Jezus jest "panem życia i śmierci".

Szczepionka na COVID. List do prezydenta. "Jezus najlepszym lekarzem"Szczepionka na COVID. List do prezydenta. "Jezus najlepszym lekarzem"Źródło: Facebook
d4865et

Szczepionka na COVID podzieliła Polaków. Jedni chcą skorzystać z preparatów, inni sprzeciwiają się ich wykorzystywaniu i absolutnie odmawiają przyjęcia szczepionki.

Szczepionka na COVID. List grupy katolików do prezydenta Andrzeja Dudy

Część osób, które uważają, że szczepionka na COVID jest niepotrzebna, związana jest z ks. Romanem Kneblewskim - kapłanem narodowców, który znany jest z popierania antyszczepionkowców.

Grupa wysłała swój list sprzeciwu ws. szczepień do prezydenta Andrzeja Dudy, polskiego rządu, a także Episkopatu. W ich opinii autorzy preparatu pomijają informacje o "rzeczywistym składzie szczepionki".

Szczepionka na COVID przerosła rząd? Siemoniak: to porażka

Wierzący zaznaczają w liście do prezydenta Andrzeja Dudy, że wokół szczepionki na COVID powstało "dużo zamętu", co przekłada się na wątpliwości co do jej natury etycznej oraz skuteczności.

d4865et

Szczepionka na COVID. List do Andrzeja Dudy. "Jezus jest najlepszym lekarzem"

"Wyznajemy i wierzymy, że naszym jedynym Panem życia i śmierci jest Jezus Chrystus. Wierzymy, że jest On naszym najlepszym Lekarzem, który lecząc ciała leczy przede wszystkim nasze dusze" - czytamy w liście do Andrzeja Dudy, rządu oraz Episkopatu.

Grupa autorów listu idzie też dalej. W jednym z akapitów można przeczytać, że wyrzekają się "ducha aborcji i wszelkich powiązań łączących mordowanie dzieci nienarodzonych z leczeniem za pomocą szczepionek wyprodukowanych z użyciem linii komórkowych dzieci abortowanych".

W opinii grupy powiązanej z ks. Romanem Kneblewskim wykorzystanie szczepionki na COVID na masową skalę narusza konstytucję, ponieważ "każdy człowiek ma prawo do wolnego i świadomego wyboru formy leczenia".

Zdanie autorów listu do prezydenta Andrzeja Dudy i Episkopatu jest sprzeczne z ekspertami tej drugiej instytucji. W wydanym przez KEP oświadczeniu ws. szczepionki na COVID można przeczytać, że jej wynalezienie to "szczególny owoc daru udzielonego człowiekowi przez Boga".

d4865et

Źródło: wobroniewiaryitradycji.com / KEP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4865et
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4865et
Więcej tematów