Trwa ładowanie...

Szczegóły wizyty sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo w Polsce

Mike Pompeo, sekretarz stanu i jeden z najważniejszych współpracowników Donalda Trumpa, odwiedzi Europę między 11 a 15 sierpnia. Na trasie jego podróży znalazła się także Warszawa. Departament Stanu USA poinformowała o szczegółach wizyty.

Share
Szczegóły wizyty sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo w Polsce (Photo by Sean Gallup/Getty Images)
Szczegóły wizyty sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo w Polsce (Photo by Sean Gallup/Getty Images)Źródło: Getty Images, Fot: Sean Gallup
d1okji0

Wizyta w Warszawie to część pięciodniowej podróży Mike'a Pompeo do Europy. Poza Polską sekretarz stanu USA odwiedzi również Czechy, Słowenię i Austrię.

Mike Pompeo w Polsce. Spotka się z Morawieckim i Dudą

Podczas wizyty w Polsce Pompeo spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem. Sekretarz stanu USA będzie rozmawiał z przedstawicielami polskiego rządu o umowie o poszerzeniu współpracy obronnej, walce z pandemią koronawirusa, bezpieczeństwie energetycznym, zapewnieniu bezpieczeństwa sieciom 5G i współpracy w ramach inicjatywy Trójmorza.

d1okji0

W minionym tygodniu rządy Polski i Stanów Zjednoczonych porozumiały się w sprawie umowy zacieśniającej współpracę między krajami w zakresie obronności. Ministerstwo Obrony Narodowej informowało, że trwają prace redakcyjne nad dokumentem, a po ich zakończeniu umowa ma zostać podpisana. Na jej mocy USA ma zwiększyć liczbę stacjonujących w Polsce żołnierzy o minimum tysiąc.

Pompeo spotka się również z prezydentem Andrzejem Dudą. W ramach wizyty członek gabinetu Donalda Trumpa weźmie również udział w uroczystościach poświęconych upamiętnieniu bitwy warszawskiej 1920 roku.

Kancelaria Sejmu usunęła zdjęcie Andrzeja Dudy na tle posłów Lewicy. Pojawili się w tęczowy maseczkach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1okji0

Podziel się opinią

Share
d1okji0
d1okji0
Więcej tematów