Trwa ładowanie...

Szczecińscy radni uhonorowali Pawła Adamowicza. Został patronem placu

Szczecińska rada miasta zdecydowała, by nadać imię Pawła Adamowicza jednemu z miejskich placów. Tym samym Szczecin stanie się pierwszym miastem, które w ten sposób uczciło pamięć zamordowanego w styczniu prezydenta Gdańska.

Share
Szczecińscy radni uhonorowali Pawła Adamowicza. Został patronem placu
Źródło: East News
ddf9ash

Plac im. Pawła Adamowicza usytuowany jest w centrum miasta w pobliżu alei Jana Pawła II. Uchwała, która została zgłoszona przez radnych we wtorek tuż przed rozpoczęciem posiedzenia, została przyjęta zdedcydowaną większością głosów. 15 radnych Koalicji Obywatelskiej i jeden bezpartyjny poparli projekt. Większość reprezentantów PiS nie brało udziału w głosowaniu, a dwójka radnych tej partii była przeciw.

twitter.com
Źródło: twitter.com, Fot: Tobiasz Madejski/Radio Szczecin

Podczas wtorkowego posiedzenia przydzielono nowych patronów również dwóm innym punktom na mapie Szczecina. Radni jednomyślnie zgodzili się, by nowe rondo w Alei Wojska Polskiego, na skrzyżowaniu z Arkońską otrzymało imię premiera Jana Olszewskiego. Podobnie przebiegło głosowanie nad nowym patronem parku przy stadionie na ulicy Litewskiej. Została nim szczecińska opozycjonistka Teresa Hulboj.

To kolejne pośmiertne odznaczenie dla Pawła Adamowicza. W poniedziałek sejmik woj. pomorskiego przyznał mu Wyróżnienie za Zasługi dla Województwa Pomorskiego. Podobnie jak w przypadku głosowania w Szczecinie wniosek poparła Koalicja Obywatelska, natomiast 14 radnych Prawa i Sprawiedliwości nie wzięło udziału w głosowaniu.

ddf9ash

Źródło: Radio Szczecin

Zobacz także: "Farsa", "kabaret". Giertych wzywa Kaczyńskiego. Bielan komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddf9ash

Podziel się opinią

Share
ddf9ash
ddf9ash
Więcej tematów