Trwa ładowanie...
Materiał sponsorowany przez Willa Lentza

Malarstwo Joanny Sarapaty w szczecińskiej Willi Lentza

Od 31 października miłośnicy sztuki będą mieli okazję do zapoznania się aż z 18 dziełami wybitnej, polskiej artystki – Joanny Sarapaty. Twórczyni zaprezentuje prace ukazujace różne emanacje kobiecości, w tym charakterystyczne baleriny i zmysłowe akty. Wystawa "W świetle emocji" odbędzie się w zabytkowych wnętrzach szczecińskiej Willi Lentza.

 Źródło: materiały partnera
d1mjkhh
d1mjkhh

Joanna Sarapata należy do najbardziej rozpoznawalnych, polskich malarek. Na przestrzeni ostatnich kilku dekad, prezentowała swoją sztukę na całym świecie, kreując niepowtarzalny styl. Elementami, które często pojawiają się w jej twórczości, są różnorodne przedstawienia kobiet. Nagość w ujęciu artystki jest wysmakowana i przywodzi na myśli prace mistrzów malarstwa, jak Gustav Klimt czy Amedeo Modigliani. 

Wystawa "W świetle emocji" jest wyjątkowa nie tylko ze względu na unikalne malarstwo Joanny Sarapaty, ale także miejsce, w którym się odbędzie. Podobnie jak obrazy artystki, tak i zabytkowe wnętrza szczecińskiej Willi Lentza, wypełnione są złotymi zdobieniami. Odrestaurowany budynek znajduje się w dawnej dzielnicy Westend, której niesamowita architektura wyróżnia się na mapie Szczecina. 

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Ekspozycja będzie dostępna dla publiczności już od 31 października i potrwa do 8 grudnia 2023 roku. Wyselekcjonowane dzieła w przekrojowy sposób zaprezentują bogaty dorobek Joanny Sarapaty, przez co widzowie będą mieli okazję do zobaczenia obrazów pochodzących z różnych etapów twórczości malarki. 

d1mjkhh

Jak mówi artystka: "Nadchodząca wystawa w Willi Lentza jest zaproszeniem do efemerycznego świata uczuć. Zarówno w najnowszych pracach, jak i tych pochodzących z przeszłości, chciałabym pokazać jak najszersze spektrum kobiecości. Monumentalne, zdobione złotem wnętrza szczecińskiej instytucji stanowią idealne miejsce na prezentację zarówno piękna, jak i siły". 

Willa Lentza jest najmłodszą, samorządową instytucją kultury w Szczecinie i od czasu swojej inauguracji w 2021 roku, aktywnie prowadzi dialog z przeszłością, zachęcając do twórczych eksperymentów. Instytucja nie tylko prezentuje dzieła artystów, ale aktywnie wspiera młode talenty, także poprzez organizację konkursów. 

Wystawa malarstwa Joanny Sarapaty "W świetle emocji"

Wernisaż: 27 października (wyłącznie z zaproszeniem imiennym).

Wystawa: od 31 października do 8 grudnia.

d1mjkhh

Willa Lentza, al. Wojska Polskiego 84, 70-482 Szczecin

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera
Materiał sponsorowany przez Willa Lentza
d1mjkhh

WP Wiadomości na:

d1mjkhh
Więcej tematów