Trwa ładowanie...

Szczecin. Trwa obława na uciekiniera z komisariatu. Wiemy, jak uciekł

W piątek z komisariatu Szczecin-Śródmieście uciekł mężczyzna, który był podejrzewany o jazdę autem pod wpływem alkoholu. Przez poszukiwania zbiega miasto zostało sparaliżowane, a kierowcy musieli się liczyć ze znacznymi utrudnieniami. Jak się okazuje, mężczyzna wykorzystał nieuwagę funkcjonariuszy.
Share
Obława w Szczecinie trwa od piątku
Obława w Szczecinie trwa od piątkuŹródło: Suszą! Szczecin
d25mvp8

Jak podaje "Głos Szczeciński", młody mężczyzna został doprowadzony na komisariat przy ulicy Kaszubskiej w Szczecinie. Zatrzymany był, zgodnie z procedurami, skuty kajdankami od tyłu. Skierowano go na przesłuchanie.

W pokoju, w którym składał zeznania, było dwóch policjantów. Jeden z nich przesłuchiwał drugą osobę. W pewnym momencie policjant, który przesłuchiwał przyszłego uciekiniera, miał na chwilę wyjść z pokoju, prawdopodobnie udając się do kserokopiarki. W tym czasie mężczyzna, niezauważony przez nikogo, wyszedł z pomieszczenia i zbiegł z komisariatu.

Na tym jednak nie koniec. Jak wynika z nagrania z monitoringu, podejrzany wyszedł z komisariatu głównym wyjściem, od strony placu wewnętrznego i prawdopodobnie miał już rozpięte kajdanki. Wciąż nie wiadomo, jak do tego doszło. Funkcjonariusze podejrzewają, że mógł zabrać klucz.

d25mvp8

Tajemnicze zdjęcie rzecznika rządu z prezesem Kaczyńskim. Znamy kulisy

Nie jest również jasne, dlaczego szczecińska policja użyła tak dużych sił do zatrzymania potencjalnie niegroźnego przestępcy. Mundurowi zwracają uwagę, że błąd funkcjonariuszy mógł wynikać z przemęczenia, gdyż szczecińska policja boryka się z niedoborami kadrowymi. Funkcjonariusze z komisariatu Szczecin-Śródmieście narzekają też na napięte relacje z szefostwem.

W związku z obławą wiele ulic Szczecina zostało zablokowanych. Kierowcy narzekają, że odcinek, którego pokonanie zajmuje na ogół ok. minuty, wczoraj przejeżdżali w 45 minut.

Źródło: "Głos Szczeciński"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25mvp8

Podziel się opinią

Share
d25mvp8
d25mvp8
Więcej tematów