Trwa ładowanie...
d20ogo8

Szczecin: czołowe zderzenie tramwaju i autobusu. 11 osób rannych

W centrum Szczecina, przy Bramie Portowej, tramwaj linii nr 3 zderzył się czołowo z autobusem linii B. 11 osób jest rannych. Centrum miasta natychmiast się zakorkowało.
Share
Szczecin. Groźny wypadek tramwaju i autobusu w centrum miasta
Szczecin. Groźny wypadek tramwaju i autobusu w centrum miastaŹródło: ZDiTM Szczecin
d20ogo8

Do groźnego wypadku w centrum Szczecina doszło kilka minut po godzinie siódmej rano. Tramwaj zderzył się czołowo z autobusem - informuje glosszczecinski.pl.

Z najnowszych informacji wynika, że 11 osób odniosło obrażenia. Najpoważniej ranna została motornicza tramwaju - kobieta ma urazy głowy, szyi i klatki piersiowej. Jest przytomna, ale lekarze określają jej stan jako ciężki.

Zobacz także: Kolejny kierowca wjechał pod zamykające się rogatki w Puszczykowie

d20ogo8

Ze zdjęć dostępnych w sieciach społecznościowych wynika, że czoło autobusu dosłownie wjechało w kabinę motorniczego tramwaju.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Fot.: Adam Kamiński oraz Czytelnik WP

Ranny został także kierowca autobusu oraz 9 pasażerów. W większości są to jednak niegroźne potłuczenia i otarcia. Wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitali.

d20ogo8

Szczecin: przyczyny wypadku bada policja i prokuratura

Na razie nie wiadomo, jak doszło do wypadku.

- Usłyszeliśmy huk i odgłos tłuczonego szkła - opowiadają portalowi radioszczecin świadkowie wypadku. - Było zielone dla autobusu. Tramwaj wjechał prosto w autobus. Moim zdaniem wina leży po stronie motorniczej, która miała jakieś opóźnienie - dodają.

- Trwa przesłuchiwanie świadków i zabezpieczany jest materiał z monitoringu. Na razie jest za wcześnie na podanie prawdopodobnych przyczyn wypadku. Policja prowadzi działania pod nadzorem prokuratury - poinformowała glosszczecinski.pl st. sierż. Ewelina Sierzchuła z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

d20ogo8

Szczecin: gigantyczny korek w centrum miasta

W akcji ratunkowej wzięło udział 8 karetek pogotowia oraz straż pożarna.

Przez kilka godzin zablokowany był przejazd ul. Wojska Polskiego, al. Wyszyńskiego oraz od placu Zwycięstwa w kierunku alei Niepodległości. W centrum miasta tworzyły się ogromne korki.

   google maps
Źródło: google maps

Były także problemy z komunikacją miejską. Dotyczyły one linii tramwajowych i autobusowych nr: 1,2,3,7,8,9,10,A,B,C,G,H75,81,87.

Źródło: glosszczecinski.pl, radioszczecin.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20ogo8

Podziel się opinią

Share
d20ogo8
d20ogo8
Więcej tematów