PolskaSzaleje epidemia grypy. Szpitale w Wielkopolsce wstrzymują wizyty dla odwiedzających

Szaleje epidemia grypy. Szpitale w Wielkopolsce wstrzymują wizyty dla odwiedzających

Sześć wielkopolskich szpitali wstrzymało odwiedziny na swoich oddziałach - informuje RMF FM. Najgorzej jest nie tylko w Wielkopolsce, ale także na Pomorzu, Mazowszu i w Małopolsce. Wirus grypy atakuje w całym kraju dlatego w trosce o pacjentów i personel medyczny dyrektorzy szpitali decydują o ograniczaniu lub całkowitym zamykaniu oddziałów dla odwiedzających.

Szaleje epidemia grypy. Szpitale w Wielkopolsce wstrzymują wizyty dla odwiedzających
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Szpitale w Lesznie, Pleszewie, Nowym Tomyślu i Międzychodzie, placówka we Wrześni wstrzymały wizyty osób odwiedzających pacjentów. Zakaz wstępu dla odwiedzających wprowadził również Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu. Przyjęcia pacjentek odbywają się normalnie, ale odwołano wszystkie porody rodzinne.

Również w Bydgoszczy szpital MSWiA przy ul. Markwarta zawiesił odwiedziny u chorych.

Całkowity zakaz wstępu obowiązuje obecnie m.in. w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce, Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu i Szpitalu Powiatowym w Stalowej Woli. Chorych nie można odwiedzać również w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie grypa zaczęła dziesiątkować personel. Na zwolnieniach przebywa obecnie około pięćdziesięciu pielęgniarek i położnych.

Dyrektorzy szpitali i lekarze apelują do odwiedzających o rozsądek i ograniczenie wizyt u chorych do niezbędnego minimum. Jak tłumaczą chodzi o to, by nie narażać pacjentów na dodatkowe ryzyko. Przypominają, że osoby mające osłabioną odporność organizmu grypę mogą przechodzić ją bardzo ciężko.

Grypa szaleje w całym kraju. Z najnowszych danych wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia w samej Małopolsce zachorowało ponad 14 tys. osób. W woj. śląskim na grypę i podobne jej infekcje przez ostatnich kilka dni chorych było ponad 10 tys. osób. Jak podaje RMF FM, liczba chorujących rośnie lawinowo.

Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego tylko w pierwszym tygodniu nowego roku w całym kraju zdiagnozowano ponad 134 tysiące zachorowań na grypę i podobne infekcje.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)