Trwa ładowanie...

Syryjska armia zaprzecza, by w Aleppo zbombardowała cele cywilne

• W piątek w bombardowaniach zginęło ponad 90 cywilów • Agencje informowały o niespotykanej dotąd intensywności nalotów na Aleppo • W czwartek syryjska armia ogłosiła początek ofensywy we wschodniej części Aleppo
Share
Aleppo
AleppoŹródło: AFP, Fot: George Ourfalian
d2onb8w

Bombardowania Aleppo przeprowadzone przez syryjskie lotnictwo nie objęły "żadnych celów cywilnych" - poinformowały agencję Reutera źródła w syryjskiej armii. Z kolei źródła medyczne podawały, że w bombardowaniach zginęło ponad 90 cywilów.

Według rozmówcy Reutera syryjskie wojsko precyzyjnie celuje jedynie w "pozycje terrorystów i ich zgromadzenia" w Aleppo.

Jednak zdaniem dyrektora tamtejszego szpitala, cytowanego przez agencję, w bombardowaniach opanowanej przez rebeliantów części Aleppo na północy Syrii zginęło 91 osób. Agencje informowały o niespotykanej dotąd intensywności nalotów na zrujnowane miasto, które jest teraz główną sceną syryjskiej wojny.

d2onb8w

W czwartek wieczorem syryjska armia ogłosiła początek ofensywy we wschodniej części Aleppo, której celem ma być odzyskanie dzielnic pozostających poza kontrolą reżimu od 2012 roku. Zaapelowano do mieszkańców, by "oddalili się od pozycji" ugrupowań rebelianckich. Zapewniono, że cywile, którzy zechcą opuścić sektory pod kontrolą rebeliantów i przedostać się do części rządowej, nie zostaną aresztowani.

Wynegocjowany przez Rosję i USA rozejm wygasł 19 września przy wzajemnych oskarżeniach rebeliantów i syryjskiej strony rządowej o jego łamanie.

d2onb8w

Podziel się opinią

Share
d2onb8w
d2onb8w
Więcej tematów