Trwa ładowanie...
d4a34z5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Syria: trwają walki o Kobani

Trwa walka o miasto Kobani w Syrii, przy granicy z Turcją. Według najnowszych informacji, dżihadyści przejęli kontrolę nad dużą częścią tego strategicznego miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Granica Syria-Turcja
Granica Syria-Turcja (PAP/EPA, Fot: SEDAT SUNA)
d4a34z5

Od trzech tygodni radykałowie z Państwa Islamskiego próbują zdobyć Kobani. W nocy Amerykanie informowali, że kurdyjscy bojownicy odzyskują kontrolę nad miastem. Dziś jednak Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że miasto w 1/3 została opanowana przez dżihadystów, mimo wyraźnego oporu sił kurdyjskich. Według agencji AFP, francuskie myśliwce przeprowadziły nad ranem naloty na miasto.

Świat wywiera tymczasem coraz większą presję na Turcję, by wspomogła tamtejszych Kurdów na lądzie. Minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu oświadczył jednak, że "nierealistyczne jest" oczekiwanie od jego kraju, aby przeprowadził w Kobani jednostronną operację lądową.

Kobani to trzecie co do wielkości kurdyjskie miasto w Syrii.

d4a34z5

Podziel się opinią

Share

d4a34z5

d4a34z5
Więcej tematów