Trwa ładowanie...
d17qgd4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Syria ogłasza, że otrzyma "wkrótce" z Rosji pociski S-300

Syryjski minister spraw zagranicznych Walid el-Mualim ogłosił, że Rosja dostarczy "wkrótce" jego krajowi pociski S-300 i inną nowoczesną broń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/ITAR-TASS, Fot: Metzel Mikhail)
d17qgd4

- Rosyjska biurokracja rządząca przemysłem zbrojeniowym jest powolna, ale podstawowa kwestia zostanie rozwiązana szybko; mam na myśli decyzję polityczną Kremla - powiedział minister w wywiadzie opublikowanym w elektronicznej wersji libańskiego dziennika "Al-Akhbar".

Wypowiadając się na temat ofensywy międzynarodowej koalicji pod przywództwem USA, prowadzonej na terytorium Syrii przeciwko dżihadystom, minister oświadczył, że te działania postawiły jego rząd wobec dwóch opcji. Jedna to ustosunkować się do niej negatywnie, "bez możliwości przekształcenia tej decyzji w skuteczne działania wojskowe, co dałoby jastrzębiom w amerykańskiej administracji i regionalnym sojusznikom Waszyngtonu pretekst do wzniesienia sztandaru wojny USA i NATO przeciwko Syrii".

Druga opcja, według Mualima, to "polityczna akceptacja", która byłaby sprzeczna ze strategią Damaszku polegającą na obronie własnej suwerenności. - Dlatego wybraliśmy trzecią opcję, elastyczne zaakceptowanie bez angażowania się w konfrontację, w której bylibyśmy skazani na porażkę, ale akceptowanie bez politycznego uznania - wyjaśnił strategię Damaszku Mualim.

d17qgd4

Zapewnił, że nie ma żadnej koordynacji działań między USA a Syrią, nawet porozumienia w kwestii atakowania Państwa Islamskiego na terytorium Syrii. Waszyngton, jak wyjaśnił, poinformował jedynie Damaszek o swej ofensywie i zapewnił, że nie zagrozi ona armii syryjskiej.

Jak wynika z cytowanej wypowiedzi syryjskiego ministra spraw zagranicznych, Moskwa zmieniła stanowisko w sprawie dostaw pocisków S-300 dla Damaszku, które zawiesiła w 2013 r. z powodu kłopotów finansowych Syrii.

d17qgd4

Podziel się opinią

Share

d17qgd4

d17qgd4
Więcej tematów