Trwa ładowanie...
dyc6r6w

Syn Beaty Szydło w procesji Bożego Ciała. Mamy zdjęcia

Rok po kapłańskich święceniach, Tymoteusz Szydło na dobre zaaklimatyzował się w swojej parafii w Buczkowicach. Podczas procesji Bożego Ciała, towarzyszył innym kapłanom i razem z nimi odprawiał nabożeństwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syn Beaty Szydło w procesji Bożego Ciała. Mamy zdjęcia
(parafiabuczkowice.pl, Fot: parafiabuczkowice.pl)
dyc6r6w

Święcenia kapłańskie syn Beaty Szydło przyjął 27 maja 2017 roku. Swoją pierwszą mszę odprawił 4 czerwca ubiegłego roku. Po zdjęciach zamieszczonych na stronie parafii widać, że ksiądz Tymoteusz świetnie odnajduje się w kapłańskiej posłudze. Ma dobry kontakt z wiernymi, a w szczególności z lokalną młodzieżą. Buczkowice znajdują się ok 40 kilometrów od rodzinnego Przecieszyna. Duchowny stara się utrzymywać stały kontakt z rodzicami.

parafiabuczkowice.pl
Podziel się

W wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” wyraził wdzięczność za dobre wychowanie i wartości, które otrzymał od swoich rodziców. – Na pewno oprócz przykładu, jak żyć wiarą, zawdzięczam im świadomość bycia Polakiem. Ten element patriotyczny był u nas zawsze ważny – przekonywał.

dyc6r6w

Zobacz także: Kłótnia przed Sejmem. "Nie zgadzam się ze strajkiem podłogowym"

– Nie rozważałem właściwie innych dróg dla siebie, po prostu wstąpiłem do seminarium. Miałem wsparcie rodziców, którzy nie byli jakoś szczególnie entuzjastycznie nastawieni, ale też nie oceniali, nie krytykowali. To, że mama była wtedy posłanką, nie miało żadnego związku z moją decyzją i jej obecne obowiązki też go nie mają – dodał syn Beaty Szydło.

parafiabuczkowice.pl
Podziel się

Z kolei była szefowa rządu, mocno wspierała swojego syna w realizacji kapłańskiego powołania. - Nie widziałam u niego rozterek. Przez cały okres jego formacji modliliśmy się mocno za niego. Chciałabym i bardzo w to wierzę, że będzie po prostu dobrym księdzem. - wyznała w rozmowie z niedziela.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów