Trwa ładowanie...

Syn Beaty Szydło przeniesiony do nowej parafii. Diecezja nie podaje powodu

Ks. Tymoteusz Szydło - starszy syn byłej premier Beaty Szydło po dwóch latach posługi zmienia parafię. Z Buczkowic został przeniesiony do Oświęcimia.

Share
Syn Beaty Szydło przeniesiony do nowej parafii. Diecezja nie podaje powodu
Źródło: East News, fot: łukasz gagulski
d2tpfep

Ks. Szydło jest jednym z 70 księży z diecezji bielsko-żywieckiej, którzy jak informuje fakt.pl, wkrótce zmienią parafię. Diecezja nie informuje w swoim oświadczeniu na stronie internetowej, jakie są przyczyny tych zmian personalnych.

Syn Beaty Szydło przyjął święcenia kapłańskie dwa latat temu. Uroczystość odbyła się 27 maja 2017 roku w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Dzień później odprawił swoją pierwszą mszę w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie.

d2tpfep

Przez dwa lata był księdzem w parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach (woj. śląskie), odległej zaledwie 40 km od rodzinnego Przecieszyna. Do jego zadań - jak informuje fakt.pl - należało nie tylko odprawianie mszy świętych, udzielanie ślubów i głoszenie kazań, ale też m.in. opieka nad scholą dziecięcą.

Przełożeni księdza Tymoteusza Szydło zdecydowali jednak, że nadszedł czas na zmiany. Duchowny ma wkrótce zasilić szeregi parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu.

Źródło: fakt.pl

d2tpfep

Podziel się opinią

Share
d2tpfep
d2tpfep
Więcej tematów