Trwa ładowanie...

Symboliczne zdjęcie. Wyszehrad wspiera Ukrainę... bez Polski

We wtorek ministrowie spraw zagranicznych Słowacji, Węgier i Czech spotkali się w Kijowie z wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy. Celem wizyty była wspólna deklaracja solidarności w obliczu rosyjskiej agresji na Krym i Donbas. Na miejscu zabrakło jednak polskiego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

Share
Symboliczne zdjęcie. Wyszehrad wspiera Ukrainę... bez Polski
Źródło: Twitter
d3vh8gv

Ukraińskie ministerstwo spraw zagranicznych zamieściło na Twitterze zdjęcia z wizyty unijnych polityków. Obok Pavlo Klimkina widać także ministra spraw zagranicznych Czech Lubomíra Zaoráleka, Węgier Pétera Szijjártó i Słowacji Miroslava Lajčáka.

Wśród delegacji nie ma jedynie polskiego szefa resortu spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. W sieci pojawiają się zdjęcia z podpisami "Gdzie jest polski minister?". Internauci krytykują Polskę, że odpuszcza tak ważny temat, jak kwestia konfliktu pomiędzy Rosją i Ukrainą.

Dlaczego polski minister nie zjawił się w Kijowie? Jednym z powodów może być wtorkowa wizyta ministra spraw zagranicznych Azerbejdżanu Elmara Mammadyarova i wicepremiera Mołdawii Andreia Galbura. MSZ mogło uznać również, że wyjazd Polaka nie był potrzebny, bo oficjalne spotkanie pomiędzy krajami Wyszehradu i Ukrainą odbędzie się w środę 12 kwietnia w Warszawie. Politycy będą rozmawiać m.in. na temat przygotowania wspólnego stanowiska ws. Partnerstwa Wschodniego. Na stronie polskiego MSZ nie pojawił się jednak żaden komunikat wspierający stanowisko delegacji Wyszehradu na Ukrainie.

d3vh8gv

Podziel się opinią

Share
d3vh8gv
d3vh8gv
Więcej tematów