Trwa ładowanie...

Sylwester Gdańsk - oddaj szklane odpady i wygraj rower lub pomóż niepełnosprawnym

Sylwester w Gdańsku zbliża się wielkimi krokami. Na scenach rozstawionych w kilku punktach miasta odbędą się długo wyczekiwane koncerty. Przy tej okazji miasto chce zadbać o porządek i bezpieczeństwo w mieście. Dla tego ogłoszona 12. Sylwestrowy Konkurs Butelkowy.

Sylwester Gdańsk - oddaj szklane odpady i wygraj rower lub pomóż niepełnosprawnymŹródło: iStock.com
d3reebt
d3reebt

Sylwester Gdańsk – oddaj butelkę wygraj rower

W tym roku Sylwester w Gdańsku będzie obchodzony bardzo hucznie. Miasto zdecydowała się na rozstawienie nie jednej, a aż czterech scen. Oprócz zabytkowego centrum na Targu Węglowym imprezy odbędą się również w Jarze Wilanowskim na Chełmie, parku na Oruni i na molo w Brzeźnie.

Tak duża ilość imprez to z pewnością szansa na dobrą zabawę. Jednak każdy medal ma dwie strony. Sylwester to czas zabawy, po którym miasta borykają się z ogromnymi problemami związanymi z zalegającymi odpadami. Na ulicach przewracają się szklane butelki, a wiele z nich jest rozbijanych. Takie odpady są szczególnie niebezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Właśnie dlatego Gdańsk, jak co roku w Sylwestra organizuje Konkurs Butelkowy. W zamian za wyrzucenie szklanych odpadów, do odpowiednio oznaczonych pojemników, mieszkańcy mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Sylwester Gdańsk – co zrobić żeby wgrać

Jak informuje Rada Miasta Gdańsk żeby wygrać nie trzeba zrobić niczego wielkiego. Wystarczy, że do pustej szklanej butelki włożymy kartkę z imieniem i nazwiskiem, a także numerem telefonu. Następnie butelkę należy wyrzucić do odpowiednio oznaczonego kosza, który znajdziemy w każdej lokalizacji miejskiego Sylwestra. Czas konkursu jest ograniczony. Konkursowe butelki można wrzucać do koszy od 30 grudnia do 2 stycznia. 9 stycznia 2019 r. w siedzibie RMG nastąpi rozbicie zwycięskich butelek i ogłoszenie nazwisk zwycięzców.

d3reebt

Co można wygrać? Jak co roku główną nagrodą w Sylwestrowym Konkursie Butelkowym jest rower. Oprócz tego do zdobycia są także głośnik bezprzewodowy, soundbar, słuchawki bezprzewodowe, wideorejestrator samochodowy, a także pięć kompletów nagród ufundowanych przez Zakład Utylizacyjny w Gdańsku (współorganizator akcji).

Sylwester Gdańsk – wyrzuć śmieci i pomagaj innym

Sylwestrowy Konkurs Butelkowy to również świetna okazja do pomocy potrzebującym. Za każde 5 kg zebranych odpadów ze szkła Zakład Utylizacyjny w Gdańsku przekaże 2019 groszy dla gdańskiego Stowarzyszenia Organizacji Obozów "Cieciorka". W ubiegłym roku inna fundacja dzięki wsparciu konkursowemu otrzymała 5 tys. zł.

d3reebt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3reebt
Więcej tematów