Trwa ładowanie...
d1884xx

Sylwester 2020. Co wolno, a co jest zabronione?

Sylwester 2020. W związku z trwającą pandemią koronawirusa wprowadzono obostrzenia na Sylwestra. Co wolno, a czego nie w noc sylwestrową?
Share
Sylwester 2020. Obostrzenia na Sylwestra
Sylwester 2020. Obostrzenia na SylwestraŹródło: Pixabay
d1884xx

Sylwester 2020. Obostrzenia na Sylwestra

W tym roku Sylwester przybierze inną formę niż w latach ubiegłych. Ze względu na pandemię koronawirusa odwołane zostały wszystkie imprezy plenerowe, które co roku skupiały tłumy. Nie będzie zabaw sylwestrowych organizowanych przez poszczególne miasta.

W Polsce w noc sylwestrową będą obowiązywały obostrzenia. Co wolno, a co jest zabronione w Sylwestra 2020?

d1884xx

Rząd apeluje, by Sylwestra 2020 spędzać w niewielkim gronie, tylko z najbliższymi. "W obecnej sytuacji jednak wszelkiego typu imprezy i zgromadzenia stwarzają niezwykle groźne warunki do dalszej transmisji koronawirusa. A co za tym idzie, są bardzo niebezpieczne dla nas i naszych bliskich. Dlatego zostań w domu i nie organizuj imprez i spotkań towarzyskich poza gronem domowników" - czytamy na stronie gov.pl.

Sylwester 2020 z zakazem przemieszczania się

Rezygnacja z dużych imprez na Sylwestra to nie wszystko. Rząd zdecydował się wprowadzić także zakaz przemieszczania się w noc sylwestrową. Będzie on obowiązywał od 31 grudnia 2020 od godziny 16:00 do 1 stycznia do 6:00 nad ranem.

"Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu" - informuje serwis gov.pl.

d1884xx

Sylwester 2020 w czasie narodowej kwarantanny

Warto dodać, że tegoroczny Sylwester odbędzie się w czasie trwania narodowej kwarantanny. Ta bowiem będzie obowiązywała od 28 grudnia do 17 stycznia. W związku z tym będą obowiązywały następujące obostrzenia:

  • zamknięte zostaną galerie handlowe (otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, salony fryzjerskie i kosmetyczne, wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe),
  • hotele będą czynne tylko w ograniczonym zakresie (dostępne będą dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS, czynne będą hotele pracownicze),
  • zamknięte będą stoki narciarskie,
  • osoby przyjeżdżające do Polski z zagranicy będą musiały przejść 10-dniową kwarantannę.

Przełomowy sondaż. Andrzej Zybertowicz komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1884xx

Podziel się opinią

Share
d1884xx
d1884xx
Więcej tematów