Trwa ładowanie...
d4i0tkg

Sylwester 2018/2019 w Lublinie - koncerty, atrakcje, wydarzenia

Gdy nadejdzie sylwester, Lublin – a w zasadzie lubelski deptak – już po raz kolejny stanie się otwartą przestrzenią do świętowania przy dźwiękach muzyki i kolorowych światłach reflektorów. Tym razem przygotowane zostaną aż dwie sceny, ale impreza podobnie jak w roku ubiegłym nie zakończy się pokazem fajerwerków. Prezydent miasta – Krzysztof Żuk – ogłosił, że Lublin przyłącza się do ogólnopolskiej akcji "Nie strzelam w sylwestra".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sylwester w Lublinie zostanie połączony z obchodami 450. rocznicy podpisania Unii Lubelskiej między Polską a Litwą
Sylwester w Lublinie zostanie połączony z obchodami 450. rocznicy podpisania Unii Lubelskiej między Polską a Litwą (iStock.com)
d4i0tkg

Sylwester Lublin – plac Litewski to nie wszystko

Sylwester w Lublinie będzie wydarzeniem nietypowym, bo pomysł na organizację imprezy ściśle wiąże się z obchodami 450. rocznicy podpisania Unii Lubelskiej, która w XVI wieku uczyniła Koronę Królestwa Polskiego i Wielkie Księstwo Litewskie jednym państwem – Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

Na dwóch końcach świeżo wyremontowanego deptaka (od strony placu Litewskiego i od strony Bramy Krakowskiej) staną więc dwie sceny – polska i litewska. W związku z tym miejsca do wspólnej zabawy będzie dużo więcej niż kiedykolwiek, a utrudnienia w ruchu odczują jedynie kierowcy poruszający się przez ulicę Królewską, bo duża część Krakowskiego Przedmieścia od miesięcy na stałe jest zamknięta dla ruchu.

d4i0tkg

Miejski sylwester w Lublinie – program imprezy

Sylwester w Lublinie będzie niepowtarzalną okazją do obejrzenia występów lokalnych muzyków: Łukasza Jemioły wraz z zespołami Backbeat i Lublin Street Band, jak również pobawienia się przy utworach serwowanych przez trzech DJ-ów z Litwy: Noruišisa, Eroota i Souldatova. Podczas imprezy nie zabraknie też wizytówki miasta, czyli sztukmistrzów, którzy mają prezentować swoje umiejętności po środku deptaka, w równej odległości od jednej i drugiej sceny.

Scena litewska:

 • godz. 22.00: DJ Noruišis,
 • godz. 22.45: DJ Eroot,
 • godz. 23:30: DJ Souldatov,
 • godz. 0.00: powitanie Nowego Roku,
 • godz. 0.05: DJ Souldatov,
 • godz. 1.00: zakończenie.

Scena polska:

 • godz. 22.00: DJ Allan White,
 • godz. 23.00: Super Grupa (Backbeat, Łukasz Jemioła, Lublin Street Band),
 • godz. 0.00: powitanie Nowego Roku,
 • godz. 0.05: Super Grupa,
 • godz. 1.00: zakończenie.

Lublin – sylwester w kinie, teatrze, filharmonii

Zabawa na deptaku lub w lokalach rozsianych po całym mieście, koncert w filharmonii, spektakl w teatrze i maraton filmowy – to wszystko w noc 31 na 1 stycznia ma do zaoferowania Lublin. Sylwester pełen rozrywek dla osób w różnym wieku i z rozmaitymi upodobaniami jest standardem już od kilku lat. Lublinianie zgromadzeni na koncercie sylwestrowym "Szampańska fantazja" w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego rozpoczną witanie Nowego Roku o godz. 18.00. Podczas występu orkiestry symfonicznej ma panować atmosfera balu sylwestrowego. Wybrzmi muzyka operetkowa skomponowana przez mistrzów gatunku.

d4i0tkg

W Teatrze im. Juliusza Osterwy w tę wyjątkową noc dwukrotnie wystawiony zostanie spektakl "Kram z piosenkami. Obrazki śpiewające" Leona Schillera (o godz. 18.00 i 21.00). Widzowie, którzy wybrali późniejszą godzinę, podczas spektaklu mogą liczyć nie tylko na toast lampką szampana, ale również na poczęstunek i wspólne przywitanie Nowego Roku. Sylwestrowy program przedstawił także Teatr Muzyczny w Lublinie, gdzie 31 grudnia orkiestra, soliści, chór i balet dwa razy zaprezentują trzygodzinny koncert "Czy można w taką noc… ZAKOCHAĆ SIĘ?" (godz. 17.00 i 21.00) z przebojami operetkowymi i filmowymi.

Miłośnicy filmu sylwestra w Lublinie mogą spędzić na salach Multikina lub Kina Bajka. Multikino ma w ofercie dwa maratony filmowe:

d4i0tkg

Podziel się opinią

Share

d4i0tkg

d4i0tkg
Więcej tematów