Trwa ładowanie...

Sylwester 2018/2019 w Łodzi - wydarzenia, koncerty

Już za chwilę sylwester. Łódź jest jednym z zakątków Polski, gdzie oprócz sylwestra miejskiego możemy świetnie spędzić czas w klubach, kinach, dyskotekach, na balach czy domówkach. Sprawdź, jak wygląda sylwester 2018 w Łodzi.
Share
Miejski Sylwester w Łodzi pod Manufakturą to tylko jedna z dostępnych opcji na tegoroczną zabawę
Miejski Sylwester w Łodzi pod Manufakturą to tylko jedna z dostępnych opcji na tegoroczną zabawęŹródło: WP.PL
d2urhsh

Pomysł na sylwestra 2018 w Łodzi

Co można robić w Sylwestra w Łodzi w tym roku? Oto propozycje:

  • Domówka w sylwestra. Osoby spędzające noc sylwestrową w domu chętnie wybierają jako muzyczne tło na ostatnią noc w roku takie audycje telewizyjne jak Sylwester z Dwójką, Sylwester TVN czy też Sylwester z Jedynką. Występują wówczas największe polskie gwiazdy ze znanymi hitami, idealnymi do tańca na domówce z przyjaciółmi. Muzyka na sylwestra to zazwyczaj najbardziej znane kawałki minionego roku, przy których poszalejemy do białego rana.
  • Dobry pomysł na sylwestra dla osób nie przepadających za głośnymi imprezami to sylwester w kinie. Podczas seansu tematycznego możemy nadrobić filmowe zaległości z interesującego nas gatunku.
  • Tak w Łodzi, jak i w innych polskich miastach, miejsca na sylwestrowych balach dawno już wyprzedano. W razie nagłej zmiany planów zawsze pozostaje nam poszukanie opcji typu sylwester last minute – plany zmieniają się nie tylko nam, więc możemy odkupić od kogoś wejście na bal czy zorganizowaną imprezę nawet jeszcze w dzień sylwestra.
  • Kluby muzyczne i dyskoteki są natomiast zazwyczaj otwarte w ostatnią noc w roku i bilety da się nabyć bezpośrednio na bramce w momencie wejścia na tańce. Będą jedynie nieco droższe niż zakupione wcześniej. Często panie płacą mniej niż panowie, a w cenie biletu umożliwiającego nam wejście otrzymamy również lampkę szampana o północy oraz drobne przekąski. Najwięcej kosztują oczywiście miejsca siedzące. W tym roku w łódzkich klubach pobawimy się przy rytmach techno, disco, rock'n'rolla albo poczilujemy przy spokojniejszych dźwiękach. Dostępna jest również opcja bezpłatna i wegańska – do Szkoły Reaktywacji obowiązują jednak wcześniejsze zapisy (513 359 186).
  • Speed dating w sylwestra to dobry pomysł dla singli poszukujących swojej drugiej połówki. Znajdziemy je w ofercie łódzkiego klubu Prywatka jako element zorganizowanej imprezy sylwestrowej z muzyką taneczną, prowadzonej przez konferansjera.
  • Sylwester w Łodzi jeszcze nie został wyprzedany! Teatr Wielki w Łodzi przy placu Dąbrowskiego przygotował Sylwestrową Galę Musicalową Mamma Mia! Usłyszymy największe przeboje, a dyrygentem w czasie koncertu będzie Michał Kocimski. Najtańsze bilety w trzeciej strefie kosztują 170 zł od osoby, natomiast najdroższe – 270 zł.
  • Sylwester w Filharmonii Łódzkiej przy ulicy Narutowicza już od 110 zł od osoby. Koncert rozpocznie się 31 grudnia 2018 roku o godzinie 19.00, a na zakończenie roku usłyszmy Chopin University Band, Krzysztofa Antkowiaka oraz Danielę Ozdarską.
d2urhsh

Miejski sylwester w Łodzi

Miejski sylwester w Łodzi już od kilku lat nie ma typowo miejskiego charakteru. Organizacji imprezy corocznie nie bierze bowiem na siebie Urząd Miasta Łódź, a łódzka Manufaktura. Sylwestrowa noc 2018 nie będzie wyjątkiem. Ostatni organizowany z rozmachem pokaz fajerwerków oglądaliśmy tutaj na placu przed Centrum Handlowym Manufaktura na pikniku z okazji 11 listopada. Łódź jako kolejne polskie miasto nie dołączyła do nieformalnej akcji samorządów Sylwester bez fajerwerków. Oznaczałoby to spore oszczędności dla miejskiej kasy, zmniejszenie stresu czworonogów oraz spokojny sen osób starszych w sylwestrową noc.

W tym roku podczas łódzkiego sylwestra na placu Manufaktury pobawimy się bezpiecznie – nie wolno wnosić swoich materiałów pirotechnicznych ani napojów alkoholowych. Specjalna bezpieczna strefa dedykowana jest rodzinom z dziećmi. Od godziny 17.00 niedostępny będzie już parking na dachu obiektu (przy dawnej tkalni), z którego to około północy odpalane będą fajerwerki. Tradycyjne show potrwa ok. 10 minut, a widowisko świetlne uświetni akompaniament dobranych na tę okazję piosenek muzyki filmowej. Do "Age of Pride" dołączą muzyczne hity mijającego roku, a 130 metrów nad placem Manufaktury zobaczymy sztuczne ognie w postaci nieba usianego gwiazdami, komety, chryzantem, złotej wierzby, a także z pokazem typu Ghost.

Nowy Rok powitamy na sylwestrze w Łodzi z muzyką alternatywną, wykonywaną przez artystów powiązanych z miastem. Zagrają m.in. postpunkowy Wolfgang in a Truck, bardziej do tańca Balbina Bruszewska, nowoczesny, ale również rockowy Rambo Jet, kolejno Kamień, Kamień, Kamień z Jakubem Krupskim na czele, Elektryczny Węgorz oraz w roli gwiazdy wieczoru, już po pokazie fajerwerków, grupa Cool Kids of Death. Zakończenie sylwestra w Łodzi planowane jest oficjalnie na godzinę 1.00.

d2urhsh

Podziel się opinią

Share
d2urhsh
d2urhsh
Więcej tematów