Trwa ładowanie...
d1vb890

Świnoujście. W poniedziałek rano wstrzymają ruch statków i zamkną ulice. Przez niewybuch

Świnoujście. Na poniedziałek rano saperzy zaplanowali wydobycie z Kanału Piastowskiego brytyjskiej lotniczej miny morskiej typu Mk VI. Mieszkańców miasta czekają utrudnienia. Zamknięte zostaną ulice, wstrzymany zostanie ruch statków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Saperzy będą wydobywać kolejny niewybuch z czasów II wojny światowej, znaleziony na torze wodnym Szczecin-Świnoujście
Saperzy będą wydobywać kolejny niewybuch z czasów II wojny światowej, znaleziony na torze wodnym Szczecin-Świnoujście (https://www.wojsko-polskie.pl/8fow)
d1vb890

Na niewybuch, brytyjską lotniczą minę morską typu Mk VI, natrafiła firma pracująca na zlecenie urzędu morskiego podczas pogłębiania toru wodnego Szczecin-Świnoujście. Ważąca ok. 900 kg mina zawiera 425 kg materiału wybuchowego. To trzecia tej wielkości mina znaleziona w tym roku podczas przygotowywania toru wodnego do pogłębiania - przypomina portal iswinoujscie.pl.

Zobacz także: Świnoujscie: gigantyczny niewybuch w Kanale Piastowskim. Największy od czasów II wojny światowej

Specjaliści z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zaplanowali akcję wydobycia i przetransportowania miny na poligon morski na poniedziałek - 25 listopada 2019 r. Będzie się to wiązało z utrudnieniami dla mieszkańców Świnoujścia, a także kursujących w pobliżu promów i statków.

d1vb890

Od godziny 7:15 do 9:15 zamknięta będzie przeprawa promowa "Centrum". Ostatni prom z Uznamu odbije o godz. 7:00, a z wyspy Wolin o godzinie 6:40. Samochody kierujące się na tę przeprawę po stronie Uznamu od godziny 7:00 będą zatrzymywane na ul. Karsiborskiej. Wznowienie kursowania promów planowane jest na godz. 9:15. Promy na przeprawie "Warszów" nie będą pływały w godzinach 9:30 - 9:55.

Ograniczony zostanie także od 6 do 10 ruch statków wpływających i wypływających z Gdańska oraz nawigujących w granicach portu.

Zobacz także: Świnoujście. Wojsko usunęło niewybuchy z dna Zalewu Szczecińskiego

Na czas transportu miny poza świnoujski port czasowo zamykane będą dla ruchu kołowego i pieszego ulice położone najbliżej toru wodnego, m.in. Wybrzeże Władysława IV, Bohaterów Września, Chrobrego, Jana z Kolna.

Mieszkańcy domów i pracownicy firm znajdujących się w strefie 550 metrów od nabrzeża mają pozostać w budynkach. Służby proszą o nie zbliżanie się do okien, nie wychodzenie na balkony oraz na zewnątrz domów.

Źródło: iswinoujscie.pl

d1vb890

Podziel się opinią

Share
d1vb890
d1vb890
Więcej tematów