Trwa ładowanie...
d2z1t1z
dzieci

Świnka Peppa pod ostrzałem. Muzułmanie domagają się jej islamskiego odpowiednika

Alternatywa dla popularnej na całym świecie bajki ma przedstawiać świat z islamskiego punktu widzenia. W Australii zbierają już na ten cel pieniądze.
Do wpłacania pieniędzy zachęcają islamscy przywódcy religijni w Australii. Mają ambicje, aby ich produkcja - "Barakah Hills" - stała się równie popularna, jak "Świnka Peppa", czyli bajka emitowana w 180 krajach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świnka Peppa pod ostrzałem. Muzułmanie domagają się jej islamskiego odpowiednika
(YouTube)
d2z1t1z

"Głównym celem jest pokazanie dzieciom, jak to jest być praktykującym muzułmaninem, a także dobrym obywatelem w swojej społeczność" - podała spółka One4Kids odpowiedzialna za powstanie "Barakah Hills".

Firma ta ma w swoim portfolio wiele programów dotyczących islamu.

Szejk Shady Alsuleiman podkreśla, że w obecnych czasach dzieci oglądają wiele różnych bajek i nie należy powstrzymywać ich od oglądania, ale dać kolejną alternatywę.

d2z1t1z

Z koeli producent Subhi Alshaik nawiązał w rozmowie z BBC do "Świnki Peppy". Stwierdził, że "widoczne są tam pewne przekazy, które zamieniają dzieci w bachory". Dodał jednocześnie, że jest fanem bajki, podobnie jak wiele osób wyznających różne religie i mających różne poglądy.

Według statystyk rządowych, islam w Australii wyznaje 2,2 proc. obywateli. Wiarę chrześcijańską deklaruje 61,1% proc.

d2z1t1z

Podziel się opinią

Share

d2z1t1z

d2z1t1z
Więcej tematów