Trwa ładowanie...
d4cypty
IAR

Świętujemy Światowy Dzień Kota

W Polsce żyje ponad 5,5 miliona kotów, są w co trzecim domu. Dziś, siedemnastego lutego, świętujemy Światowy Dzień Kota. Pomysłodawcą obchodów w Polsce, oraz wielu wydarzeń z nim związanych, jest wybitny felinolog Wojciech Albert Kurkowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świętujemy Światowy Dzień Kota
(WP.PL, Fot: Internautka Natalia)
d4cypty

Zafascynowało go życie tych zwierząt w Rzymie, szczególnie w Koloseum, i respekt z jakim się tam spotykają. - wyjaśnia redaktor naczelna miesięcznika "Cztery Łapy".

Dorota Szulc-Wojtasik apeluje o serce dla kotów, także o szacunek dla ich pełnych poświęcenia opiekunów. Redagowane przez nią pismo co roku organizuje konkurs na Kociarza Roku. Zwycięzcę poznamy 24 lutego.

Dwa lata temu, również z inicjatywy redakcji, postawiono w Warszawie pomnik Niezależnego Kota. Kociarze twierdzą, że dotknięcie jego nosa przynosi szczęście.

d4cypty

Organizacje i osoby prywatne niosące pomoc bezdomnym, zaniedbanym, chorym zwierzętom apelują o empatię dla nich i wsparcie. "Jeśli ktoś naprawdę chce, to nas znajdzie", mówi Danuta Skarbek, która szuka dobrych domów dla swoich podopiecznych już od 20 lat, leczy, sterylizuje, karmi i przygarnia.

Fundację Canis założyła po stracie ukochanego psa. Nie zamierzała brać zwierząt do domu, ale próbować polepszyć ich los. Dziś z każdego kątka malutkiego mieszkania w Warszawie patrzą kocie oczy: dziesięć par, a są też dwa psy. "Nie jestem konsekwentna, ale nie sposób przejść obojętnie, kiedy się widzi nieszczęście", wyjaśniła w rozmowie z IAR. Danuta Skarbek ciągle znajduje ludzi z sercem. Zwierzaki idą w dobre ręce do Krakowa, Gliwic, Gdańska, Wrocławia, Wozi je tam, bo - jak stwierdziła - "do dobrego domu nigdy nie za daleko".

d4cypty

Podziel się opinią

Share
d4cypty
d4cypty
Więcej tematów