Trwa ładowanie...

Świętokrzyskie. Wstrzymano nabór wniosków o dotacje dla małych i mikro przedsiębiorstw. Powód jest poważny

W województwie świętokrzyskim w piątek 24 lipca ruszył nabór wniosków o dofinansowanie dla małych i mikro przedsiębiorstw. Niestety, we wtorek 28 lipca nabór został wstrzymany. Co się stało?

Share
Świętokrzyskie. Nabór wniosków wstrzymany
Świętokrzyskie. Nabór wniosków wstrzymanyŹródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
d3tydim

Świętokrzyskie. Dotacje dla mikro i małych przedsiębiorstw

W piątek 24 lipca Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego ogłosił, że ruszają dotacje z funduszy europejskich na kapitał obrotowy. "40 mln zł – taka kwota unijnego wsparcia powędruje do świętokrzyskich mikro i małych przedsiębiorstw, które odnotowały spadek obrotów lub utraciły płynność finansową na skutek kryzysu ekonomicznego spowodowanego pandemią koronawirusa" – podał UMWŚ na Facebooku.

Jak się okazało, wielu przedsiębiorców w Świętokrzyskiem potrzebuje wsparcia w związku z pandemią COVID-19. Gdy tylko ruszył nabór wniosków, firmy z sektora małych i mikro przedsiębiorstw wkroczyły do akcji, by zdobyć pieniądze na zminimalizowanie skutków kryzysu wywołanego przez koronawirusa.

Świętokrzyskie. Nabór wniosków wstrzymany

Niestety, stało się coś niespodziewanego. Serwery padły z przeciążania. Wniosków było tak dużo. We wtorek 28 lipca UMWŚ podał komunikat: "Uprzejmie informujemy, że z powodu przeciążenia serwerów zbyt dużą ilością wniosków (12 tys.) o dotację na kapitał obrotowy, jesteśmy zmuszeni unieważnić nabór".

d3tydim

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy ponowny nabór wniosków. Informację o ponownym terminie naboru przedstawimy Państwu w najbliższych dniach – piszą urzędnicy. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3tydim

Podziel się opinią

Share
d3tydim
d3tydim
Więcej tematów