Trwa ładowanie...
dvpdkbv

Świece dymne na spotkaniu z Michnikiem. Płk. Adam Mazguła: "Jesteście krok od ISIS"

"Terroryści PiS, przy aktywnym wsparciu policji, zaatakowali spotkanie z Adamem Michnikiem w Płocku. Gratuluję Episkopatowi Polski wychowania w miłości nazistów, którzy w imię Boga szerzą terror. Jesteście już tylko krok od ISIS" - pisze płk Adam Mazguła na Facebooku. To reakcja na przerwane spotkanie redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" z członkami Komitetu Obrony Demokracji.
Share
dvpdkbv

Spotkanie miało miejsce we wtorek po południu w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku. Uczestniczyło w nim około stu osób. - Już na początku były próby jego zakłócenia. Po kwadransie jedna z osób odpaliła racę. To wtedy organizatorzy zdecydowali się wezwać patrol - relacjonował w rozmowie z Wirtualną Polską asp. sztab. Krzysztof Piasek z płockiej policji.

Grupa, która zakłóciła przebieg spotkania, liczyła - według różnych relacji świadków - od kilku do kilkunastu osób. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania wznosili okrzyki "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".

Policja zatrzymała osiem osób. Siedem z nich odpowie za zakłócanie porządku, jedna usłyszy zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Grozi za to kara do trzech lat pozbawienia wolności.

dvpdkbv

W wyniku incydentu nikomu nic się nie stało. Po przewietrzeniu sali spotkanie z redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej" było kontynuowane.

"Katolicko-pisowscy naziści Błaszczaka"

"Z przerażeniem stwierdzam, że ci nieodpowiedzialni PiSowcy robią wszystko, aby sprowokować i wywołać zamieszki w kraju, wspierając katolicko-pisowskich nazistów Błaszczaka" - pisze Mazguła.

"Bolszewickiemu doktorowi bezprawia i jego podnóżkowi przypomnę zasadę - terror rodzi terror. Nie życzę sobie w moim kraju waszych nazistowskich wybryków" - dodaje.

dvpdkbv

I pyta: "A swoją drogą, jak można popierać system, który wymordował bestialsko w Polsce 6 milionów Polaków. To jest wasz patriotyzm?

"Dążą do rozlewu krwi"

Wpis Mazguły wywołał falę komentarzy. "Zapomnieli o starym przysłowiu, które powinno być przestrogą: gdy karmisz potwora, uważaj żeby cię nie przerósł. Ciekawe, co zrobi Błaszczak jak chłopaki wymkną im się całkowicie spod kontroli", "Czy my jesteśmy lepsi od ISIS? Gdy będziemy wychowywać młodzież tak, jak chce PiS, to będziemy jak oni" - piszą.

Jeden z internautów podkreśla: "Już od wyborów widać wyraźnie, że obie opcje, tak PO jak i PiS, dążą do rozlewu krwi. Potrzeba im tego, aby legitymować przejęcie władzy przez jednych, albo zwiększony zamordyzm i kontrole przez drugich. I wyraźnie widać, że zapomnieli czym to się skończyło w Sierpniu'80, z tą różnicą, że teraz nie będzie tak łatwo, skoro zrobili z wojskiem to, co zrobili."

dvpdkbv

"Powiem to, 25 lat za późno!"

Kilka godzin wcześniej poseł Kukiz'15 Sylwester Chruszcz pisał na Twitterze: "Nie odbyło się spotkanie z Michnikiem w Płocku, ktoś wrzucił na salę świecę dymną. Powiem to, 25 lat za późno!".

Wpis spotkał się z krytyką internautów (więcej na ten temat), którzy zarzucali posłowi, że nawołuje do nienawiści. Szybko więc dodał, że jego wypowiedz "była symboliczna i dotyczyła plugastw wypisywanych w 'Gazecie Wyborczej'" i podkreślił, że "nigdy nie można poprzeć metod ojca i brata p. Michnika".

dvpdkbv

Podziel się opinią

Share
dvpdkbv
dvpdkbv
Więcej tematów