Trwa ładowanie...
d46qdsq

Świebodzice: tramwaj konny powraca na Dolny Śląsk

Na Dolnym Śląsku pojawi się nowy, choć znany ludzkości od dawna, środek transportu – tramwaj konny. Będzie kursował między rynkiem w Świebodzicach a Zamkiem Książ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świebodzice: tramwaj konny powraca na Dolny Śląsk
(mat. prasowy, Fot: UM Świebodzice)
d46qdsq

Niedawno pisaliśmy o tym, że „złoty pociąg” napędza ruch turystyczny na Dolnym Śląsku. Wiele miejsc przygotowuje już dodatkowe atrakcje dla turystów – w Zamku Książ pojawi się dodatkowa trasa, a w wałbrzyskiej Starej Kopalni – być może nowa ekspozycja. Atrakcję będą miały także położone między Wałbrzychem a Świdnicą Świebodzice.

- Już niedługo Świebodzice mogą doczekać się alternatywnego środka transportu, który być może stanie się lokalną atrakcją turystyczną. Będą to konne tramwaje, które odbędą premierowe kursy w połowie września – mówią urzędnicy z Wydziału Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

Pierwszy tramwaj wyruszy 12 września ze świebodzickiego rynku do Zamku Książ. Przejedzie przez ul. Wałbrzyską w Świebodzicach, Bramę Lwów i tzw. Trakt Książański. Tramwaj będzie kursował w weekendy cztery razy dziennie – zarówno ze Świebodzic, jak i z Książa.

d46qdsq

- Ze względu bezpieczeństwa nie zaplanowano pośrednich przystanków między świebodzickim rynkiem a Zamkiem Książ. Jednorazowo tramwajem pojedzie od 12 do 15 osób i co warto dodać, przejazd nie jest biletowany – dodają urzędnicy Wydziału Promocji.

Jeśli akcja zyska zainteresowanie turystów, być może tramwaj konny stanie się atrakcją cykliczną, a nawet stałą. Pojawiły się już jednak pierwsze głosy krytyki, które podkreślają, że jest to dla koni niezwykle męczące i grozi to tym samym, co pod Morskim Okiem. Czy zwyciężą głosy krytyków czy zwolenników konnego tramwaju między Świebodzicami a Książem, przekonamy się w najbliższym czasie.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d46qdsq

Podziel się opinią

Share
d46qdsq
d46qdsq
Więcej tematów