Trwa ładowanie...
dyc6r6w

Światowid: pierwszy polski komercyjny satelita wyleci w kosmos

Światowid to pierwszy w Polsce komercyjny satelita. W kwietniu przyszłego roku poleci na międzynarodową stację kosmiczną i stamtąd zostanie wystrzelony na orbitę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Światowid: pierwszy polski komercyjny satelita wyleci w kosmos
Światowid: pierwszy polski komercyjny satelita wyleci w kosmos (Youtube.com)
dyc6r6w

Satelita Światowid został całkowicie stworzony w Polsce. Ma wymiary 20 x 10 x 10 centymetrów i dzięki zastosowanej technice będzie mógł robić zdjęcia w świetle widzialnym.* Dzięki temu Światowid będzie mógł obserwować podnoszenie się wód, stan powietrza i zmiany pogody.*

Satelita Światowid wyleci w kosmos w kwietniu 2019 roku

Pod koniec września Światowid przeszedł testy w komorze temperaturowo-próżniowej. Kolejnymi testami, jakie będzie przechodził Światowid, będą testy wibracyjne i testy zgodności elektromagnetycznej EMC. Dzięki nim zostanie sprawdzone, czy satelita Światowid przetrwa wyniesienie w przestrzeń kosmiczną na pokładzie rakiety nośnej. Zostanie również zweryfikowane czy Światowid nie zakłóci działania innych przyrządów znajdujących się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Światowid jest satelitą, który całkowicie bazuje na polskiej myśli technologicznej – od komputera pokładowego po całą konstrukcję.

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów