Trwa ładowanie...
ycipk-12ip2y

Światowid: pierwszy polski komercyjny satelita wyleci w kosmos

Światowid to pierwszy w Polsce komercyjny satelita. W kwietniu przyszłego roku poleci na międzynarodową stację kosmiczną i stamtąd zostanie wystrzelony na orbitę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Światowid: pierwszy polski komercyjny satelita wyleci w kosmos
Światowid: pierwszy polski komercyjny satelita wyleci w kosmos (Youtube.com)
ycipk-12ip2y

Satelita Światowid został całkowicie stworzony w Polsce. Ma wymiary 20 x 10 x 10 centymetrów i dzięki zastosowanej technice będzie mógł robić zdjęcia w świetle widzialnym.* Dzięki temu Światowid będzie mógł obserwować podnoszenie się wód, stan powietrza i zmiany pogody.*

Satelita Światowid wyleci w kosmos w kwietniu 2019 roku

Pod koniec września Światowid przeszedł testy w komorze temperaturowo-próżniowej. Kolejnymi testami, jakie będzie przechodził Światowid, będą testy wibracyjne i testy zgodności elektromagnetycznej EMC. Dzięki nim zostanie sprawdzone, czy satelita Światowid przetrwa wyniesienie w przestrzeń kosmiczną na pokładzie rakiety nośnej. Zostanie również zweryfikowane czy Światowid nie zakłóci działania innych przyrządów znajdujących się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

ycipk-12ip2y

Światowid jest satelitą, który całkowicie bazuje na polskiej myśli technologicznej – od komputera pokładowego po całą konstrukcję.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-12ip2y

ycipk-12ip2y
ycipk-12ip2y
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów