Trwa ładowanie...
d40yewi

Świadkowie Jehowy przejmują stadiony w całej Polsce - kongres "Bądź odważny"

Od piątku do soboty potrwa kongres Świadków Jehowy. Odbędzie się on w 13 miastach Polski. Najczęściej miejscem spotkań będą stadiony miejskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świadkowie Jehowy na kongresie "Bądź odważny" w 13 miastach Polski.
Świadkowie Jehowy na kongresie "Bądź odważny" w 13 miastach Polski. (iStock.com)
d40yewi

Świadkowie Jehowy nauczają podczas kongresu "Bądź odważny"

Tegorocznej edycji kongresu Świadków Jehowy przyświecać będzie hasło „Bądźmy odważni”. Myśl przewodnia zaczerpnięta jest z Biblii, a konkretnie z księgi Jozuego. Podczas spotkania wiernych będzie można wysłuchać wielu sympozjów czy też obejrzeć projekcje multimedialne przygotowane specjalnie na tę okazję. Prelekcje będą nawiązywały do hasła przewodniego tegorocznego spotkania. Na liście omawianych tematów znajdziemy m.in. „ Dlaczego prawdziwi chrześcijanie potrzebują odwagi”, „Co osłabia, a co umacnia odwagę”, „Naśladujmy odważnych, a nie tchórzliwych!” i wiele innych.

Bardzo ważnym elementem kongresu będzie również modlitwa. Każdego dnia kilka tysięcy zgromadzonych będzie wspólnie prosić Boga o siłę do życia. Każdy będzie mógł powierzyć swój problem Najwyższemu.

d40yewi

Głównym wydarzeniem, na które czekają wszyscy wierni tego zgrupowania będzie zbiorowy chrzest nowych członków społeczności. Ceremonia odbędzie się w basenach wystawionych w miejscach organizacji kongresu. Warto wspomnieć, że Świadkowie Jehowy przyjmują chrzest jako dorośli. Tego zaszczytu nie dostępują dzieci, ponieważ społeczność ta uważa, że jeśli przyjmujemy jakąś religię to musimy to robić dobrowolnie oraz z pełną świadomością i wiarą.

Gdzie odbędą się kongresy Świadków Jehowy "Bądź odważny"

Kongres Świadków Jehowy odbędzie się w Warszawie, Chorzowie, Poznaniu, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Ostródzie, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy. Udział w nim może wziąć każdy, niezależnie od wyznania. Wszystkie koszty związane z tym przedsięwzięciem pokryte są z dobrowolnych datków osób anonimowych. Organizatorzy szacują, że w poszczególnych miastach udział w spotkaniu może wziąć nawet 26 tysięcy osób.

Kongres Świadków Jehowy "Bądźmy odważni" rozpocznie się w piątek 10 sierpnia i potrwa do niedzieli 12 sierpnia.

d40yewi

Podziel się opinią

Share

d40yewi

d40yewi
Więcej tematów