Trwa ładowanie...

Suski: oto, co teraz stanie się z Elżbietą Jakubiak

Najbardziej prawdopodobne, że zawieszenie w prawach członka PiS posłanki Elżbiety Jakubiak wygaśnie. Zdecydować o tym może prezes partii lub komitet polityczny - poinformował rzecznik dyscypliny klubu PiS Marek Suski w odpowiedzi na pytania o przyszłość Elżbiety Jakubiak.

Share
Suski: oto, co teraz stanie się z Elżbietą Jakubiak
Źródło: PAP
d4gk5uc

- Jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że na tym skończy się cała sprawa. Jeżeli to o czym była mowa i o czym mówiła pani Elżbieta Jakubiak będzie wykonywane, po prostu będzie decyzja o uchyleniu zawieszenia. To zależy od prezesa, który może wnieść taką propozycję na posiedzeniu komitetu politycznego - podkreślił Suski.

Dodał, że zawieszenie wygaśnie wtedy, kiedy "ciało, które podjęło decyzję o zawieszeniu, podejmie decyzję o jego wygaśnięciu". Jak zaznaczył, decyzję może podjąć prezes albo komitet polityczny. Decyzja komitetu musi być zatwierdzona przez prezesa.

d4gk5uc

Według Suskiego Jakubiak może też odwołać się od decyzji o zawieszeniu w prawach członka partii. - Na razie Elżbieta Jakubiak nie podjęła decyzji o złożeniu odwołania. Myślę, że w najbliższych dniach tę decyzję podejmie. Na razie powiedziała w rozmowie ze mną, że się zastanawia nad tym - powiedział.

Zawieszona w środę w prawach członka PiS Jakubiak oświadczyła po czwartkowej rozmowie z Kaczyńskim, że jest dalej członkiem PiS. Jak podkreślała, jest przekonana, że jej spotkanie z prezesem to początek "dobrych, miłych rozmów o polityce".

Powiedziała, że nie rozmawiała z Kaczyńskim o szczegółach i przyczynach jej zawieszenia. Tłumaczyła, że "dla dobra partii i Polski" ważne jest, by PiS jednoczyło się i nie kłóciło.

d4gk5uc

Podziel się opinią

Share
d4gk5uc
d4gk5uc
Więcej tematów