Trwa ładowanie...

Suski na spotkaniu z ambasadorem. "Niemcy są wściekli o reparacje"

Poseł PiS Marek Suski zdradził, że o reparacjach wojennych rozmawiał z ambasadorem Niemiec. - Oni są z tego powodu bardzo wściekli - powiedział w Polsat News. Ambasador miał nazwać kwestię reparacji słoniem, który może zatruć stosunki Polski i Niemiec.

Share
Suski na spotkaniu z ambasadorem. "Niemcy są wściekli o reparacje"
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3gk9wg

Marek Suski, jak sam przyznał, na rozmowę o reparacjach poświęcił pół godziny spotkania. - Porozmawiajmy o tym słoniu, który może zatruć nasze relacje - odpowiedział ambasador, gdy poseł PiS zaczął wątek reparacji.

Są wściekli o reparacje

Poseł PiS podkreślił, że Niemcy są bardzo niezadowoleni ze starań Polski o wypłatę reparacji. - Mówiono nam, że Niemcy są bardzo wściekli z tego powodu, że Polacy wracają do kwestii reparacji - powiedział.

Podczas spotkania postanowił też, że stanie w obronie polskich interesów: - Odpowiedziałem, że my mamy prawo być wściekli, jeżeli w waszych (niemieckich - przyp.) telewizjach mówi się o "polskich obozach zagłady".

d3gk9wg

Połowa Polaków chce reparacji

Ponad połowa Polaków (54 proc.) uważa, że Polska powinna domagać się od Niemiec reparacji za wojenne straty - to wynika z najnowszego sondażu CBOS. Przeciwna temu jest jedna trzecia badanych (36 proc.), a 10 proc. nie ma zdania.

Z drugiej strony Polacy uważają, że ostatecznie nasz kraj może przez podnoszenie kwestii reparacji może więcej stracić, niż zyskać. Tak stwierdziło 45 proc. badanych.

Źródło: Polsat News

d3gk9wg

Podziel się opinią

Share
d3gk9wg
d3gk9wg
Więcej tematów