Trwa ładowanie...

Sukces Polaków na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej. Licealiści zdobyli cztery medale

• W Gruzji odbyła się 48. Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna
• Polscy licealiści zdobyli cztery medale: jeden złoty i trzy srebrne
• Złoty medal zdobył Michał Gala z I Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach

Sukces Polaków na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej. Licealiści zdobyli cztery medaleŹródło: PAP/DPA, fot: Ton Koene
d2945q6
d2945q6

Polscy licealiści zdobyli cztery medale: jeden złoty i trzy srebrne na 48. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Gruzji - poinformowała kierownik organizacyjny komitetu głównego olimpiady chemicznej Wanda Szelągowska.

Złoty medal zdobył Michał Gala z I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach (przygotowywany przez mgr Katarzynę Czaplę i prof. dr hab. inż. Stanisława Krompca), który w ubiegłym roku przywiózł z Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej medal srebrny.

Srebrne medale otrzymali w tym roku: Mikołaj Świerczyński z I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi (przygotowywany przez dr Justynę Staluszkę, dr hab. Roberta Zakrzewskiego i mgr. Macieja Sienkiewicza), Adam Klukowski z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (przygotowywany przez mgr inż. Agnieszkę Kuś oraz mgr. Krzysztofa Kuśmierczyka) i Dominika Zajkowska z I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku (przygotowywana przez dr Izabelę Dobrzyńską).

W konkursie uczestniczyło 292 młodych ludzi z 73 państw. Dwudniowe zawody zostały przeprowadzone w dniach: 26 (laboratoryjne) i 28 (teoretyczne) lipca. Pozostałe dni zawodnicy spędzili na wzajemnym poznawaniu się. Uroczyste zakończenie olimpiady odbyło się w niedzielę.

d2945q6

Przed olimpiadą w Gruzji zawodnicy polscy, poza uczestniczeniem w kołach zainteresowań w swoich szkołach, mieli zorganizowany dwutygodniowy kurs przygotowawczy w Warszawie na wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej i Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Polacy uczestniczyli do tej pory we wszystkich 48 Międzynarodowych Olimpiadach Chemicznych i 192 zawodników przywiozło w sumie 181 medali w tym : 51 złotych, 70 srebrnych i 60 brązowych.

d2945q6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2945q6
Więcej tematów