Trwa ładowanie...
dp1t29p
dp1t29p

Sukces gdańskiej policji. Zatrzymano grupę rozbójniczą

Funkcjonariuszom udało się zatrzymać mężczyzn zajmujących się wymuszeniami. Od znanego trójmiejskiego biznesmena żądali 100 tys. zł. Poinformowali go, że jeżeli nie zastosuje się do ich poleceń, porwą jego wnuka i podpalą samochód.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dp1t29p

Gdański przedsiębiorca wielokrotnie otrzymywał telefony z pogróżkami - żądano zapłaty 100 tys. zł. W przeciwnym razie samochód przedsiębiorcy miał spłonąć, a jego wnuk zaginąć. Mimo gróźb i niebezpieczeństwa mężczyzna zgłosił sprawę policji. Ustalenie sprawców było trudne. Ofiara telefonów twierdziła, że nie ma wrogów i nie wie, kto mógłby stać za groźbami

Śledztwo toczyło się wielotorowo. Po kilku dniach od zgłoszenia funkcjonariusze ujęli mężczyzn podejrzewanych o telefoniczne groźby. Grupa miał alternatywny plan na wypadek, gdyby coś nie poszło po ich myśli.

dp1t29p

- 26- i 32-latek zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty wymuszenia rozbójniczego. Jeszcze tego samego dnia policjanci przewieźli ich do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe trzy miesiące sprawcy spędzą w areszcie - relacjonuje Aleksandra Siewert z gdańskiej policji.

Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 32-latkowi w związku z recydywą grozi kara więzienia do lat 15.

Liczba wymuszeń rozbójniczych powoli, ale systematycznie spada. W 1999 roku zanotowano pona 8 tys. czynów tego typu. W ubiegłym roku już tylko 6828. Oznacza to spadek o 17 proc.

dp1t29p

Podziel się opinią

Share
dp1t29p
dp1t29p
Więcej tematów