Trwa ładowanie...
d3fmgeg
IAR

„Sueddeutsche Zeitung”: powrót nacjonalizmu i populizmu w Polsce

W niemieckiej prasie nadal sporo komentarzy na temat wyborów w Polsce. Dziennik „Sueddeutsche Zeitung” ocenia, że zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości to kolejny przykład powrotu nacjonalizmu i populizmu w Europie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„Sueddeutsche Zeitung”: powrót nacjonalizmu i populizmu w Polsce
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3fmgeg

Jak czytamy, Prawo i Sprawiedliwość zawdzięcza zwycięstwo nie tylko skutecznej kampanii, ale też słabości, a nawet tchórzostwu politycznej konkurencji. Przed wyborami PiS nie udawał bowiem kogoś innego.

Partia akcentowała ksenofobię, odrzucała przyjęcie imigrantów czy dalszą integrację z Europą. Zdaniem autora tekstu przedwyborcze obietnice PiS-u są katastrofalne. Nie tylko dlatego, że będą kosztować Polskę miliardy, ale głównie ze względu na to, że nie będzie to inwestycja w przyszłość. Miliardy przełożą się jedynie na wyższą konsumpcję.

Nawet jeśli PiS nie zmieni konstytucji, w kraju może zrobić się nieprzyjemnie dla osób z liberalnym nastawieniem. Polska wybrała i przekazała dużą władzę jednemu człowiekowi. Może być tak, że wielu Polaków jeszcze tego pożałuje - czytamy w „Sueddeutsche Zeitung”.

d3fmgeg

Zobacz także:

d3fmgeg

Podziel się opinią

Share
d3fmgeg
d3fmgeg
Więcej tematów