Trwa ładowanie...

"Sueddeutsche Zeitung": Jarosław Kaczyński wykorzystuje pamięć o Lechu Kaczyńskim

Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" ocenia, że Jarosław Kaczyński wykorzystuje do swoich celów pamięć o Lechu Kaczyńskim. Opisując obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej, gazeta podkreśla, że tragedia sprzed pięciu lat nadal dzieli Polaków.
Share
"Sueddeutsche Zeitung": Jarosław Kaczyński wykorzystuje pamięć o Lechu Kaczyńskim
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d3t9bax

Jak czytamy, w sprawie katastrofy smoleńskiej w Polsce nie wybiła godzina pojednania, tylko teorii spiskowych dotyczących okoliczności tragedii. Wzmaga je choćby najnowsza książka niemieckiego dziennikarza Juergena Rotha, który utrzymuje, że rosyjskie służby specjalne dokonały zamachu na prezydencki samolot.

Zobacz: "Tajne akta S." - co naprawdę zawiera książka Juergena Rotha?

Gazeta dodaje, że nawet bez fantazjowania, katastrofa smoleńska zawiera w sobie wystarczający potencjał konfliktu, zwłaszcza dla polskiej polityki wewnętrznej. Jak czytamy, Jarosław Kaczyński przedstawia swojego nieżyjącego brata jako męczennika za wolność i niepodległość.

d3t9bax

Gazeta przypomina, że lider PiS nie wziął udziału w piątkowych oficjalnych uroczystościach rocznicowych wraz rządem i prezydentem. Zamiast tego przeszedł przez centrum Warszawy w marszu pamięci - czytamy w artykule pod tytułem "Mój brat męczennik".

Zobacz: Kaczyński złożył kwiaty na Powązkach

d3t9bax

Podziel się opinią

Share
d3t9bax
d3t9bax
Więcej tematów