Trwa ładowanie...

Studzianki: strażacy wciąż walczą z pożarem wysypiska. "Zaczynamy opanowywać ogień"

Strażacy wciąż walczą z pożarem składowiska odpadów w Studziankach. Planują zasypać żwirem płonącą hałdę śmieci. Dogaszanie pożaru może jednak potrwać nawet kilka dni.

Studzianki: strażacy wciąż walczą z pożarem wysypiska. "Zaczynamy opanowywać ogień"Źródło: PAP, fot: Artur Reszko
dcuueh7
dcuueh7

Pożar na składowisku w Studziankach koło Białegostoku wybuchł w piątek po godz. 15. Objął wysokie na 20 metrów hałdy śmieci na obszarze dwóch hektarów. Ogień, podsycany przez silny wiatr, zagrażał pobliskiemu lasowi. Do akcji, w początkowej fazie, użyto nawet samolotu gaśniczego. Na szczęście, strażakom pomogła trochę ulewa, która w nocy przetoczyła się przez okolicę.

Z ogniem wciąż walczy jednak 50 strażackich zastępów. Ogień udało się na tyle opanować, że na hałdy mogły wjechać pierwsze pojazdy, by lać wodę z góry.

dcuueh7

- Żwir jest już zwożony - powiedział rmf24.pl Tomasz Gierasimiuk z podlaskiej straży pożarnej. - Można mówić o przełomie, zaczynamy opanowywać ten pożar - dodał.

Dogaszanie pożaru - zdaniem mł. bryg. Marcin Janowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku - może potrwać kilka dni.

Po przygaszeniu pożaru odblokowano droge krajową nr 19.

To kolejny pożar w Studziankach. Ostatni miał miejsce w czerwcu br. Akcja gaśnicza trwała wtedy kilkadziesiąt godzin.

Zamknięcie składowiska, jeszcze przed wybuchem czerwcowego pożaru, rekomendował Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. W raporcie po kontroli zaznaczono, że odpady są m.in. nieprawidłowo składowane.

Źródło: rmf24.pl, knyszynska.eu

dcuueh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcuueh7
Więcej tematów