Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
studia
20-05-2020 19:56

Studia.gov.pl – portal każdego studenta i maturzysty

Co i gdzie studiować? Ile zarabiają absolwenci różnych kierunków? Które kierunki są najpopularniejsze? Jak dostać stypendium albo kredyt studencki? Portal studia.gov.pl to skarbnica wiedzy dla wszystkich, którzy zamierzają studiować lub są w trakcie studiów – od maturzystów przez studentów po doktorantów.

Share
Studia.gov.pl – portal każdego studenta i maturzystyŹródło: materiały partnera
d3svnk2
Artykuł sponsorowany

Zaplanuj swoją przyszłość!

Decyzja o wyborze studiów należy do najważniejszych w życiu. Podążać za pasją i zainteresowaniami czy kierować się chłodną kalkulacją? Zostać w rodzinnym domu czy wyjechać do innego miasta?

Żeby ułatwić Wam dokonanie właściwego wyboru, jako Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiliśmy portal studia.gov.pl – jedyny tak obszerny zbiór sprawdzonych informacji.

d3svnk2

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, wejdź na studia.gov.pl i sprawdź ranking "Top 10: najpopularniejsze kierunki studiów". Liderem jest wciąż informatyka, ale dalsze pozycje kryją niespodzianki...

Nowocześnie i prosto

Studia.gov.pl to nowoczesny i prosty w obsłudze przewodnik. Na portal składają się: wyszukiwarka kierunków – Wybierz Studia, aktualne rankingi ich popularności, zbiór najważniejszych informacji o studiowaniu i szkołach doktorskich.

W Aktualnościach znajdziesz najnowsze informacje z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Między innymi wiarygodne wskazówki, jak sobie radzić w czasie epidemii koronawirusa – rozwiązania usprawniające funkcjonowanie uczelni i naukę, ułatwienia w spłacie kredytów studenckich czy informacje o pomocy psychologicznej.

ELA – sprawdź, ile zarobisz

Na portalu studia.gov.pl możecie także sprawdzić, ile zarabiają absolwenci poszczególnych kierunków. Umożliwi Wam to ELA – system, który generuje raporty-przewodniki ze wszystkich uczelni w kraju. Gromadzi dane o absolwentach, dzięki czemu wiadomo, ile zarabiają, jak długo po studiach szukają pracy i ilu wśród nich jest bezrobotnych.

d3svnk2

Dzięki ELA dowiesz się, że obecnie w czołówce kierunków o najwyższych zarobkach dominują kierunki związane z informatyką, ale w dziedzinie nauk humanistycznych najlepiej zarabiają absolwenci europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Konstytucja dla Nauki – w trosce o studentów

Z myślą o Waszej przyszłości przeprowadziliśmy systemową reformę polskich uczelni. Ustawa zwana Konstytucją dla Nauki znacząco poprawia jakość studiów i studiów doktoranckich, a także wzmacnia prawa studenta. W jaki sposób? Jesteście bezpieczni finansowo – uczelnia ma obowiązek przedstawić katalog opłat pobieranych od studentów. Jeśli w trakcie studiów nałoży dodatkowe opłaty lub zwiększy ich wysokość, zapłaci karę. Podobnie jest w przypadku opóźnień w wydawaniu dyplomów, jeśli szkoła wyższa przekroczy termin 30 dni. Ustawa zrewolucjonizowała także kształcenie doktorantów; stworzyliśmy szkoły doktorskie z powszechnym systemem stypendialnym.

Na portalu studia.gov.pl znajdziecie wszystkie informacje o wynikających z ustawy Waszych prawach, a także o stypendiach, grantach, konkursach i dodatkowym wsparciu materialnym.

Artykuł sponsorowany

d3svnk2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3svnk2
d3svnk2
Więcej tematów