Trwa ładowanie...
d2ci7bn
Dziennik PolskiZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Studia dla Ukraińców mogą być bezpłatne

Obecny koszt studiów w Polsce, minimum 2 tys. euro rocznie, przekracza możliwości finansowe większości mieszkańców Ukrainy. Jest pomysł, by znieść dla nich czesne - informuje "Dziennik Polski".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Studia dla Ukraińców mogą być bezpłatne
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d2ci7bn

Pomysł ten wyszedł z Akademii Obrony Narodowej, najwyższej rangą uczelni Wojska Polskiego. Pozytywnie został przyjęty przez wiele szkół wyższych, również z Krakowa.

Ministerstwo nie mówi "nie". Jego rzecznik Łukasz Szelecki zapewnia, że wspólnie z resortami spraw zagranicznych, finansów oraz Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich przeprowadzi dokładną analizę pomysłu. Kluczową kwestią będą tu finanse. Rząd musiałby bowiem znaleźć pieniądze nie tylko na opłacenie samej nauki, ale też na pomoc socjalną.

W całej Polsce studiuje obecnie około 10 tys. Ukraińców.

d2ci7bn

Podziel się opinią

Share

d2ci7bn

d2ci7bn
Więcej tematów