Trwa ładowanie...
d1hmgxm

Studencki projekt ws. przywrócenia ulgowych przejazdów

(PAP/Piotr Rybarczyk)
Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów komunikacją publiczną wraz z blisko 1700 podpisami złożyli w piątek u marszałka Sejmu członkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

d1hmgxm
d1hmgxm

Projekt zawiera propozycję 49-proc. ulgi dla studentów na przejazdy koleją i 50-proc. na przejazdy komunikacją miejską. Pierwsza ulga miałaby też dotyczyć uczniów, którzy nie ukończyli 24. roku życia. Inicjatorzy nowelizacji proponują również przywrócenie 100-proc. ulgi na przejazdy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z miejsca zamieszkania do szkoły lub placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Posłowie i senatorowie, którzy obecnie w ogóle nie płacą za przejazdy koleją, mieliby - według projektu - prawo do 37-proc. ulgi na bilety kolejowe. Mogliby natomiast za darmo jeździć komunikacją miejską.

Studenci nie widzą również powodu, dla którego parlamentarzyści mieliby latać za darmo. Odbieramy także darmowe przeloty dla parlamentarzystów, gdyż uważamy, że Polska to nie Stany Zjednoczone i niekoniecznie parlamentarzyści wykonujący swoje obowiązki muszą się poruszać samolotami po kraju - powiedział w piątek Sławomir Wróbel z NZS Uniwersytetu Jagiellońskiego - jeden z inicjatorów projektu ustawy. (jask)

d1hmgxm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hmgxm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj