Trwa ładowanie...

Strzelce Krajeńskie: jechał 220 km/h, łamał przepisy i nie dostał punktów karnych

Użytkownik ruchu drogowego w woj. lubuskim za nic miał wszelkie przepisy drogowe. Właściciel mercedesa jechał z prędkością bliską 220 km/h, przekraczał linie ciągłe oraz wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Jak to możliwe, że nie otrzymał nawet żadnych punktów karnych, a jedynie mandat wysokości 1000 zł?
Share
Właściciel mercedesa jechał z prędkością bliską 220 km/h.
Właściciel mercedesa jechał z prędkością bliską 220 km/h.Źródło: Policja
d3relbi

Do zdarzenia doszło w Strzelcach Krajeńskich. Policjanci odbywali właśnie sobotni patrol drogowy w pobliżu miejscowości Dobiegniewo, gdy nagle dostrzegli pędzący z zawrotną prędkością pojazd. Samochód wyprzedzał w niedozowlonych miejscach, przekraczając linie ciągłe, ponadto wyprzedzał pojazdy na przejściu dla pieszych, co mogło skończyć się śmiertelnym potrąceniem.

Cała sytuacja miała miejsce około godziny 12:30 na drodze krajowej nr 22.
Wszystko rejestrowała kamera zamontowana w podążającym za autem nieoznakowanym radiowozie.

Z uwagi na to, że kierowca posiadał obywatelstwo niemieckie - nie może on ponieść odpowiedzialności za swoje czyny w postaci polskich punktów karnych, które przy tylu wykroczeniach mogłyby nawet zaskutkować zabraniem prawa jazdy.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, gdyby sytuacja znacznego przekroczenia prędkości miała miejsce na terenie zabudowanym lub gdyby kierowca był w stanie nietrzeźwym, wówczas kierowcy zatrzymanoby prawo jazdy, a mężczyźnie postawiono zarzuty przed sądem.

d3relbi

Podziel się opinią

Share
d3relbi
d3relbi
Więcej tematów