Trwa ładowanie...
policja

Strzelanina w Inowrocławiu. Dwóch funkcjonariuszy zostało rannych

Do wymiany ognia doszło między groźnymi przestępcami i CBŚP w Inowrocławiu. Dwóch policjantów zostało rannych. Teren akcji został zabezpieczony, wezwano helikopter.

Share
Strzelanina w Inowrocławiu. Dwóch funkcjonariuszy zostało rannych
Źródło: PAP
d4e7e96

Trzy osoby, w tym dwaj policjanci, są ranne po strzelaninie, do której doszło we wtorkowy wieczór w Inowrocławiu - powiedział PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka. W mieście miało dojść do wymiany ognia między funkcjonariuszami CBŚP, a przestępcami.

Jak poinformowało radio RMF FM, do strzelaniny miało dojść ok. godziny 20. nieopodal ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Teren ten jest zabezpieczony przez radiowozy policji, a samo miejsce, gdzie doszło do wymiany ognia, odgrodzone.

Oto nagranie z miejsca strzelaniny

- Mogę potwierdzić, że dwóch policjantów i przestępca zostało rannych. Są oni zabrani do szpitala. Skupiamy się na udzieleniu im pierwszej pomocy i zabezpieczeniu śladów związanych z tym zdarzeniem - powiedział rzecznik KGP.

d4e7e96

Informacje KGP potwierdza też rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. "Przestępca strzelał do policjantów raniąc ich. Ich obrażenia są diagnozowane. Najważniejsze jest, żeby jak najszybciej doszli do zdrowia" - wskazała Jurkiewicz. Podkreśliła, że nie może udzielić więcej informacji, gdyż trzeba pozwolić śledczym wykonać szereg czynności. - Nie mogę na razie powiedzieć, z jaką sprawą ma związek to zdarzenie - dodała.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy Monika Chlebicz oraz rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu Izabella Drobniecka nie udzielają informacji w tej sprawie. Nieoficjalnie udało się ustalić PAP, że w wyniku strzelaniny nie ucierpieli funkcjonariusze podlegli Komendzie Wojewódzkiej Policji, a także, że to nie ona prowadziła działania.

Osiedle Toruńskie, obok którego miała miejsce strzelanina, to jedno z pierwszych zwartych zabudowań w Inowrocławiu od strony Torunia. Z relacji świadków wynika, że nad miastem nadal krąży policyjny helikopter.

Pościg w Lublinie. Kierowca o mało nie rozjechał policjantów

d4e7e96

Podziel się opinią

Share
d4e7e96
d4e7e96
Więcej tematów