Trwa ładowanie...
d4ceyfg

Strzelanina na Florydzie. Wstrząsające nagrania uczniów

"Jeśli z tego nie wyjdę cało – kocham cię" – napisała Sarah Cresticelli. Nastolatka to jedna z uczennic liceum na Florydzie, w którym doszło do masakry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawcą tragedii był 19-letni Nikolas Cruz, były uczeń liceum, który został z niej dyscyplinarnie usunięty
Sprawcą tragedii był 19-letni Nikolas Cruz, były uczeń liceum, który został z niej dyscyplinarnie usunięty (twitter.com/ChabeliH, Fot: twitter.com/ChabeliH)
d4ceyfg

Uczniowie liceum im. Marjory Stoneman Douglas w Parkland udokumentowali dramatyczne wydarzenia, podczas strzelaniny do której doszło w czwartek. 19-letni sprawca Nikolas Cruz zabił tam 17 osób.

Jeden z uczniów w trakcie strzelaniny włączył na Snapchacie transmisję na żywo, inni wymieniali smsy z przerażonymi rodzicami.

Wśród nich była przerażona Sarah Cresticelli. Nastolatka schroniła się w łazience. Przez dwie godziny wymieniała wiadomości z mamą.

W internecie pojawił się również filmik z akcji brygady antyterrorystycznej przeszukującej kolejne pomieszczenia. Jeden z uczniów nagrał moment wyczekiwania na ewakuację z sali lekcyjnej. Na nagraniu słychać nauczycielkę, która uspokaja uczniów.

19-letni Nikolas Cruz, to były uczeń liceum, który kilka miesięcy wcześniej został z niej dyscyplinarnie usunięty, podaje rmf24.pl. Nauczyciel matematyki Jim Gard przyznał w rozmowie z CNN, że chłopak, jeszcze jako uczeń szkoły, miał zakaz noszenia plecaka na terenie liceum. - W zeszłym roku mieliśmy z nim problemy. Groził kolegom - powiedział.

Nikolas wielokrotnie chwalił się swoim zamiłowaniem do broni, m.in. na swoim koncie na Instagramie, podaje CNN.

d4ceyfg

Jeden z uczniów szkoły powiedział dziennikarzowi News4jax, że Cruz często kręcił się w pobliżu z bronią w ręku. Żartowaliśmy, że kiedyś zacznie strzelać w szkole - powiedział.

Konto Nikolasa Cruza na Instagramie zostało usunięte.

Źródło: rmf24.pl / cnn.com

d4ceyfg

Podziel się opinią

Share

d4ceyfg

d4ceyfg
Więcej tematów