Trwa ładowanie...
d3vkwg4

Strzelanina na dworcu we Wrocławiu. 27-latek zaatakował pograniczników

To miała być zwykła rutynowa kontrola przeprowadzana przez patrol straży granicznej. Niestety, zakończyła się napaścią na funkcjonariuszy i strzelaniną. 27-letni pijany mężczyzna zaatakował w nocy z soboty na niedzielę pograniczników kontrolujących pasażerów busa na dworcu PKS we Wrocławiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strzelanina na dworcu we Wrocławiu. 27-latek zaatakował pograniczników
(Śląsko-Małopolski OSG)
d3vkwg4

- Strażnicy kontrolowali dokumenty pasażerów busa jadącego z Polski do Holandii, sprawdzając czy nie ma wśród nich osób nielegalnie przebywających w Polsce. Nagle z pobliskiej uliczki podszedł do nich mężczyzna, która rzucił się na jednego z funkcjonariuszy. Uderzył go głową w twarz - opowiada Wirtualnej Polsce Irena Skuliniec z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zanim funkcjonariusze zdążyli zareagować młody mężczyzna wyjął z kieszeni pojemnik z gazem łzawiącym i prysnął im nim w twarze. Potem okładał ich pięściami i kopał, wykrzykując wulgarne słowa.

- Gdy strażnicy próbowali powstrzymać niezwykle agresywnego napastnika zauważyli, że z busa wysiada jeden z pasażerów i zmierza w ich kierunku. Obawiali się, że może chcieć przyjść z pomocą napastnikowi. Jeden z funkcjonariuszy wyjął więc broń i wezwał obu mężczyzn do poddania się. Gdy nie zareagowali oddał dwa strzały ostrzegawcze - mówi WP Irena Skuliniec.

d3vkwg4

Pasażer busa położył się na ziemi. Niestety, napastnik nadal bił jednego ze strażników. Dopiero po trzecim strzale ostrzegawczym zdecydował się poddać.

- Mężczyzna był tak agresywny, że nawet gdy został już zakuty w kajdanki, próbował jeszcze bić jednego z policjantów, którzy zabierali go na komisariat - opowiada rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

27-latek był pijany - miał 1,5 promila alkoholu. Prawdopodobnie był też pod wpływem narkotyków - mają to ustalić badania, którym zostanie poddany. Na razie jednak mężczyzna trzeźwieje w policyjnym areszcie. W poniedziałek zostanie doprowadzony do prokuratury. Może usłyszeć zarzut napaści na funkcjonariuszy.

Obu pogranicznikom udzielono pomocy medycznej. Na szczęście, jak wynika z przeprowadzonych badań, nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Źródło: WP

d3vkwg4

Podziel się opinią

Share

d3vkwg4

d3vkwg4
Więcej tematów