Trwa ładowanie...

Strzelanina i eksplozja w szwedzkim mieście Malmo

• Cztery osoby zostały ranne w wyniku strzelaniny, do której doszło w szwedzkim mieście Malmo • Niedługo potem w dzielnicy Helenholm doszło do eksplozji • Nie wiadomo czy oba zdarzenia są ze sobą powiązane • W obydwu miejscach trwa policyjna operacja
Share
Strzelanina i eksplozja w szwedzkim mieście Malmo
d30byx1

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 19. Według świadków z samochodu przejeżdżającego z dużą prędkością przez miasto oddano około dwudziestu strzałów w trzech seriach, co może wskazywać na użycie broni maszynowej. Na miejscu policja znalazła łuski od nabojów. Inne relacje mówią, że napastnicy z miejsca strzelaniny odjechali skuterem. Informację o strzelaninie potwierdziła policja w Malmo.

Do eksplozji doszło na obrzeżach miasta. Na policja ustala szczegóły zdarzenia. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych w wyniku wybuchu. W tym samym czasie w mieście odbywały się piłkarskie derby Skanii pomiędzy klubami Malmo FF i Helsingbors IF. Stąd duża liczba policjantów w całym Malmo. W zabezpieczaniu meczu brał udział policyjny helikopter, który może zostać wykorzystany do poszukiwania sprawców strzelaniny.

Policja nie łączy incydentu z odbywającym się meczem.

d30byx1

Na razie nikogo nie aresztowano.

Ogólnie w Szwecji odnotowuje się stosunkowo niski poziom przestępczości, ale w tzw. trudnych dzielnicach Sztokholmu, Goeteborga, czy Malmoe od kilku lat nastąpił wzrost przemocy, co władze przypisują rywalizacji między gangami związanymi z handlem narkotykami i prostytucją.

Zobacz także: Atak na szkołę w Szwecji

d30byx1

Podziel się opinią

Share
d30byx1
d30byx1
Więcej tematów